Eski Model Macbook Alınır Mı?

12.02.2021
Eski Model Macbook Alınır Mı?

Eski model Macbook alınır mı sorusu birçok insanın aklını kurcalayan bir sorudur. Biz bugünkü blog yazımızda bu soruyu detaylı bir şekilde açıklayacağız. Bu yazımızı okuduktan sonra eski bir Macbook alınır mı alınmaz mı kendiniz kolaylıkla karar verebileceksiniz.

Son yıllarda hiç kullanılmamış bir Macbook almak ne yazık ki ülkemizde yaşayan insanlar için pek mümkün değil. Durum böyle olduğu için insanlar daha eski modellere yönelmek zorunda kaldı. Özellikle eski model Macbook almak isteyen insanların aklında birçok soru oluşabiliyor.

Güncel döviz kurlarıyla beraber 2021 yılında çıkmış olan bir Macbook almak için cebinizden minimum 10-20 bin TL gibi bir parayı gözden çıkarmalısınız. Durum böyle olunca da eski model Macbook’lar gerçekten hayat kurtarmakta. Dilerseniz ilk önce neden Macbook almalısınız onu öğrenelim.

Neden Macbook?

Birçok laptop ne yazık ki çok ağır ve kalın oluyor. Eski model Macbook’larda bile ağırlık ve kalınlık diğer marka laptoplara nazaran çok düşük seviyelerdedir. Özellikle çok seyahat eden veya bilgisayarınızı yanınızda taşıyan biriyseniz mutlaka ama mutlaka bir Macbook satın almalısınız.

Macbook bilgisayarlar özellikle ekran bakımından da diğer marka bilgisayarlara göre çok kalitelidir. 2012 model Macbook Pro bile 2K ekran çözünürlüğüne sahiptir. 2021 yılında bile bu çözünürlüğe sahip elle tutulabilecek başka bir marka laptop yok. Özellikle grafik veya montaj tarzı işlerle ilgileniyorsanız mutlaka bir Macbook sahibi olmalısınız.

Macbook’lar diğer marka laptoplara göre çok daha uzun kullanım süresi sağlar. Macbook’lar kullandıkları kendilerinize özel işletim sistemi MacOS sayesinde minimum güç kullanımı ve maksimum performans ile çok düşük seviyede enerji harcar. Macbook sizi kullanım süresi olarak kesinlikle yarı yolda bırakmayacaktır.

Eski Model Macbook

Kimler Macbook Almamalı?

Oyuncular için Macbook tercih edilmemesi gereken bir laptop modelidir. Birçok oyun MacOS işletim sistemine destek vermez zaten. Macbook bilgisayarlar oyun için değil daha çok iş ve tasarım odaklı üretilmiş bilgisayarlardır. Amacınız oyun oynamaksa bütçenizi çok daha iyi bilgisayarlara yatırmanızı öneririz.

Macbook üzerinden tabii ki de oyunda oynayabilirsiniz fakat bu pek mantıklı bir hareket olmayacaktır. “Oyun oynamadan duramam” diyorsanız Macbook satın almanızı önermeyiz. Herhangi başka bir marka bilgisayar satın almanız sizin için çok daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Eski Model Macbook Alınır Mı?

Gelelim asıl sorumuza. Bu sorunun aslında net bir cevabı yoktur. Bu sorunun cevabı kullanıcıdan kullanıcıya göre büyük bir değişiklik göstermektedir. Biz size elimizden geldiğince yardımcı olacağız.

Amacınız günlük kullanımsa yani mail kontrol etmek, video izlemek, internette gezmek tarzı işlerse rahatlıkla eski model bir Macbook tercih edebilirsiniz. Tercih etmiş olduğunuz eski model bir Macbook sizin ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacaktır.

Grafik tasarım veya video düzenleme tarzı ciddi bilgisayar gücü gerektiren bir iş yapacaksanız minimum 2016 yılında çıkmış olan bir Macbook tercih etmelisiniz. Daha eski model bir Macbook seçtiğiniz taktirde pişman olmanız büyük bir olasılıktır.

Kısacası eski model Macbook kesinlikle alınır. Bu tamamen kullanıcın kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Eski model Macbook’lar bile birçok diğer marka laptoplara göre çok daha stabil ve sorunsuz çalışmaktadır. Günümüzde 2015 yılında çıkmış olan iPhone 6 bile sıklıkla kullanılıyor, Macbook’lar neden kullanılmasın? Apple gerçekten uzun kullanımda birçok markayla kıyaslanamayacak derece başarılıdır. Bu nedenden ötürü eski bir Apple cihaz satın alırken pek fazla düşünmeye gerek bile yok.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Eski Model Macbook Alınır Mı?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM