Ayça Ayşin Turan Boy Kilo Yaş, Kimdir?

05.08.2021
Ayça Ayşin Turan Boy Kilo Yaş, Kimdir?

Ayça Ayşin Turan şuanda Star TV ekranlarında yayınlanan Ada Masalı adlı dizi de Haziran karakteriyle izleyicinin karşısındadır. Hayranları tarafından aslen nereli olduğu, kaç yaşında, boyu, kilosu, oynadığı dizi ve sinema gibi pek çok sorunun cevabını bu yazıda sizler için açıklayacağız. Kısaca bu yazıda hayatı ve biyografi bilgileri yer alacaktır.

Ayça Ayşin Turan Kimdir?

1992 Ekim ayında dünyaya gelen oyuncu Ayşin Turan, Sinop’ta doğmuştur. Annesi aslen Sinop, baba ise aslen Kastamonu’ludur. 7 kardeşi olan güzel oyuncunun 5 abisi bulunmaktadır. Küçükken 5 abisinin olduğunu söyledikten sonra insanların kendisinden kaçtıklarını bu nedenle her zaman kendisini güçlü hissettiğini söylemiştir. Turan, ailenin en küçüğüdür.

Küçük yaşlarda müzik odaklı bir çocukluk hayatı yaşamıştır. 7 yaşından üniversite dönemine kadar keman çalmıştır. O dönemlerde hayatının merkezinde müzik vardı, oyuncu olmak gibi bir hayali olmamıştır. Ancak yine de oyunculuk dünyasını merak etmiştir ve filmlerin nasıl çekildiği her zaman merak etmiştir. Bu merakından dolayı üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’ne girmiştir. Ayça Ayşin Turan Sinema Televizyon Bölümü’nü bitirdikten sonra 2. üniversite olarak Temel Adalet Bölümü’nde eğitim görmüştür.

İstanbul’a 17 yaşındayken taşınmıştır. İlk geldiği zaman geri dönmek istemiştir. Kaostan ve kalabalıktan korkmuştur. Ancak bir süre sonra alışmıştır ve ortama zamanla alıştığını söylemiştir. Baba ocağı halen Sinopta’dır ve fırsat buldukça Sinop’u ziyaret etmektedir.

Ayça Ayşin Turan

Ayça Ayşin Turan Boyu, Kaç Yaşında?

Oyuncunun boyu 1.67 cm, kilosu ise 47’dir. Saç rengi kumral, göz rengi ise yeşil’dir. Oyuncunun burcu Akrep’dir. 2021 yılı itibari ile 28 yaşında olan oyuncunun resmi Instagram hesabı @aycaaysinturan olarak kullanmaktadır. Şuanda resmi Instagram hesabında 4,9 milyon takipçi sayısı bulunmaktadır.

Oynadığı Diziler

  • Ada Masalı
  • Arıza
  • Meryem
  • Hakan: Muhafız
  • Dinle Sevgili
  • Zemheri
  • Karagül
  • Altınsoylar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM