Kripto Para Borsaları

13.05.2021
Kripto Para Borsaları

Kripto paralar son dönemde hiç olmadığı kadar popüler. Hal böyle olunca kripto paralar bir yatırım aracına dönüşmüş bulunmakta. Günümüzde birçok insanın kripto parası bulunmakta fakat bu olaya yeni giren insanlar kripto para satın alırken hangi borsayı tercih edeceklerinde bir hayli kararsız oluyor. Bildiğiniz gibi kripto paraları borsalar aracılığı ile satın almaktayız. İnternet ortamında çok fazla borsa olmasından dolayı insanlar en doğru borsayı bulmakta bir hayli zorlanıyor. Biz bugünkü yazımızda Türkiye’de ve Dünya’da en çok kullanılan kripto para borsaları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

İyi bir kripto para borsası arayanlar için buraya kapsamlı bir KuCoin incelemesi de bırakalım.. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hadi konumuza başlayalım!

Kripto Para Borsası Nedir?

Kripto para borsalarını aslında yedi gün yirmi dört saat çalışan bir banka gibi düşünebiliriz. İtibari para yani türk lirası veya amerikan doları gibi paralar ile kripto para alıp satmanıza olanak sağlayan platformlardır. Borsalar aracılığı ile kripto paralarınız saklayabilir veya diğer insanlara transfer yapabilirsiniz.

Binance

Binance borsası 2017 yılının temmuz ayında kurulmuştur. 2018 yılının ocak ayında ise Dünya’nın işlem hacmi açısından en büyük borsası olmayı başarmıştır. Aktif olarak 135 milyon üyesi bulunan Binance’ın günlük işlem hacmi ise ortalama $71,318,721,644 dolardır. Ek olarak Binance TR adıyla Türkiye’ye hizmet vermektedir. Bundan dolayı Türkiye’de de en çok kullanılan borsa olmayı başarmıştır.

Binance İnternet Sitesi

Türk Kripto Para Borsası

BtcTurk Pro

BtcTurk Pro borsası 1 Temmuz 2013 tarihinde kurulmuştur. Türkiye’de TL ile işlem yapılabilen ilk borsa olma ünvanın sahip BtcTurk Pro’nun günlük işlem hacmi ise $827,588,458 dolardır. Türkiye’de kullanılan en popüler borsalardan bir tanesidir. Haftalık ortalama 800.000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir ve 3 milyondan fazla aktif kullanıcısı vardır.

BtcTurk Pro İnternet Sitesi

Paribu

Paribu borsası 14 Şubat 2017 tarihinde kurulmuştur. 2021 yılında 1 milyar dolar işlem hacmine ulaşarak en büyük Türk kripto para borsası başarısını kazanmıştır. 1.1 milyon adet kullanıcısı olan Paribu’nun ortalama olarak işlem hacmi günlük $967,605,521 dolardır.

Paribu İnternet Sitesi

Bu yazıda ki hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir bundan dolayı lütfen yatırım tavsiyesi olarak dikkate almayın.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Kripto Para Borsaları” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.