MacOS’ta Uçak Modu Nasıl Etkinleştirilir?

03.01.2023
MacOS’ta Uçak Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Çoğu kişi uçak modu’nu akıllı telefonlar ve iPad’ler gibi mobil cihazlarla ilişkilendirir. Ancak, bilgisayarınızla seyahat ediyorsanız, geçici bir uçak moduna ihtiyacınız olabilir. Bu, bilgisayarın uçağın iletişim sistemlerini bozabilecek herhangi bir şey yapmasını engeller. Normal uçak modu, bilgisayarın radyo, Wi-Fi veya Bluetooth gibi kablosuz sinyalleri iletmemesini sağlar. Bu yazıda size macOS’ta uçak modu nasıl etkinleştireceğinizi öğretmeye çalışacağız.

İster gerçekten bir uçağa biniyor olun, ister sadece dış dünyadan biraz huzur ve sessizlik istiyor olun, uçak modu bir cankurtaran olabilir. Bu, telefonunuzun veya Macbook’unuzun bağlantılarını kesmenin en basit yoludur ve genellikle yapılması oldukça kolaydır. Ancak birçok kişi, bir Macbook’un iPhone gibi bir uçak modu ayarına sahip olup olmadığından emin değil.

MacOS'ta Uçak Modu

MacOS’ta Uçak Modu

MacBook’ta Uçak Modu Nasıl Açılır?

  1. Menü çubuğunuzun sağ tarafındaki Wi-Fi sembolüne tıklayın.
  2. “Wi-Fi’yi kapat”ı seçin.
  3. Menü çubuğunuzun sağ tarafındaki Bluetooth sembolüne tıklayın.
  4. “Bluetooth’u kapat”ı seçin.

MacOS 13’te uçak modu nasıl açılır yazımız umarız beğenirsiniz Venture tüm sorunlarınızı çözecek ve size yardımcı olacaktır. Uçakla mı seyahat ediyorsunuz? Veya başka nedenlerle MacBook’unuzu uçak moduna almak isteyebilirsiniz. MacBook’ta uçak modunun nasıl kullanılacağını bilmek istiyorsanız, yukarıda belirtilen adımları izleyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.