Instagram Profilinizdeki Gönderileri Sabitleme

29.01.2023
Instagram Profilinizdeki Gönderileri Sabitleme

Bu yazıda, belirli fotoğrafların, videoların veya Makaraların yeni gönderiler yayınladıktan sonra bile her zaman Instagram profilinizin üst kısmında kalması için Instagram’daki gönderileri sabitleme nasıl yapılacağını gösteriyoruz.

Instagram’da Gönderileri Sabitleme Nedir?

Instagram profilinize gittiğinizde, gönderilerinizi ızgaralar halinde görürsünüz. Her yeni gönderi, eski gönderileri bir ızgara geri iter. Instagram profilinizi ziyaret eden kişiler, son gönderilerinizden bazılarını görecek ve yollarına devam edeceklerdir. Herkesin eski gönderilerinizi gözden geçirmek için zamanı veya ilgisi yoktur.

Şimdi, bir süre önce paylaştığınız bir resmi sergilemek istediğinizi ve insanların profilinizi ziyaret ettiklerinde bu resmi görmelerini istediğinizi varsayalım. Veya işletmenizle ilgili ayrıntıların yer aldığı eski bir Instagram dönen gönderisine sahipsiniz. İnsanların işletmeniz hakkında bilgi sahibi olmak için bu gönderiyi görmesini kesinlikle istiyorsunuz. “Profilinize sabitle” seçeneği sayesinde, Instagram profilinizin üst kısmına en fazla üç gönderiyi sabitleyebilirsiniz. Bu sabitlenmiş gönderiler, normal resim veya video gönderileri veya bir Reel olabilir.

Instagram’da Gönderiler Nasıl Sabitlenir?

  1. Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
  2. Sabitlemek istediğiniz gönderiyi bulun ve ona dokunun.
  3. Üç nokta simgesine dokunun.
  4. Profilinize sabitle’yi seçin.
Instagram Profilinizdeki Gönderileri Sabitleme

Instagram Profilinizdeki Gönderileri Sabitleme

Instagram’da Gönderilerin Sabitlemesi Nasıl Kaldırılır?

Belirli bir gönderiyi artık sabitlemek istemiyorsanız, kolayca kaldırabilirsiniz. Ya da zaten sabitlenmiş üç gönderiniz varsa ve bir tane daha sabitlemek istiyorsanız, önce bir tanesinin sabitlemesini kaldırabilir ve ardından diğerini sabitleyebilirsiniz. Instagram’da gönderilerin sabitlemesini nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Instagram profilinize gidin.
  2. Üstten sabitlenmiş bir gönderi seçin.
  3. Üç nokta simgesine dokunun.
  4. Profilinizden sabitlemeyi kaldır’ı seçin.

Üçten Fazla Instagram Gönderisini Sabitleyebilir Miyim?

Instagram profilinize üçten fazla gönderiyi sabitleyemezsiniz. Halihazırda üç gönderiyi sabitlediyseniz ve dördüncüsünü sabitlemeye çalışırsanız, “Pin sınırına ulaşıldı” şeklinde bir mesaj görüntülenecektir. Bu uyarıda Onayla’ya dokunursanız, önce sabitlediğiniz gönderi kaldırılır ve bu gönderi sabitlenir.

Sabitlenmiş Instagram Gönderilerimin Sırasını Nasıl Değiştirebilirim?

Sıralarını yeniden düzenlemek için Instagram gönderilerinizi sürükleyip bırakamazsınız. Ancak, sırayı değiştirmek için sabitlenmiş bir gönderinin sabitlemesini kaldırabilir ve tekrar sabitleyebilirsiniz. Örneğin, en eski sabitlenmiş gönderinin (sağ üst ızgara) bir numaraya (sol üst ızgara) gitmesini istiyorsanız, basitçe onu kaldırıp tekrar sabitleyin. Bu sırayı değiştirecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.