Windows 11’de Yazıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

09.09.2022
Windows 11’de Yazıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Bu yazımızda, Windows 11’de yazıcı adı nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz. Yeni Windows 11, ortalanmış Başlat menüsü ve görev çubuğu, yuvarlatılmış köşeli pencereler, Windows 11’in harika görünmesini ve hissettirmesini sağlayan temalar ve renkler dahil olmak üzere canlandırıcı ve yeni kullanıcı masaüstüne sahip birçok yeni ve harika özellikle birlikte gelir. Windows’a bir yazıcı yüklediğinizde veya eklediğinizde, markaya bağlı olarak yazıcının üretim adına, serisine ve/veya model numarasına göre otomatik olarak bir ad atar.

Bu, yazdırırken doğru yazıcıları tanımlamak için açıklayıcı bilgiler kullanmak isteyen kullanıcılar için yararlı olabilir. Bu yararlı olsa da, yazıcı adı çok uzunsa, size otomatik olarak atanan bir ad yerine daha benzersiz ve tanımlanabilir bir adla yeniden adlandırabilirsiniz. Windows 11, Microsoft tarafından geliştirilen Windows NT işletim sisteminin önemli bir sürümüdür. Devam etmeden önce, öncelikle Windows 11’i güncellemenizi öneririz. Aşağıda, Windows 11’de yazıcı adı değiştirme adımlarından bahsettik.

Windows 11’de Yazıcı Adını Değiştirin

Ayarı Kullanarak Yazıcı Adını Değiştirin

Windows 11’de yazıcının adını değiştirmek için şu adımları kullanın:

Adım 1: Windows 11 Ayarlar uygulamasını açın

Adım 2: Bluetooth ve cihazlar ‘a tıklayın.

Adım 3: Sağ taraftan Yazıcılar ve tarayıcılar sayfasına tıklayın.

Adım 4: Yeniden adlandırılacak yazıcıyı seçin.

Adım 5: Yazıcı özellikleri ayarını tıklayın.

Adım 6: Genel sekmesine tıklayın.

Adım 7: Windows 11’de yazıcı için yeni bir ad onaylayın.

Adım 8: Uygula düğmesine tıklayın.

Adım 9: Tamam düğmesine tıklayın.

Adımları tamamladıktan sonra Windows 11 PC’nizi yeniden başlatın, ardından cihaza yeni ad yansıtılacaktır.

Windows 11'de Yazıcı Adı

Windows 11’de Yazıcı Adı

Windows 11’de yazıcı adının nasıl yeniden adlandırılacağına ilişkin bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz. Windows 11’de bir yazıcıyı yeniden adlandırmanız gerekiyorsa, bu çok basit bir işlemdir. Gelecekte yazıcıyı yeniden adlandırmanız gerekirse, yukarıdaki adımları izleyin ve başka bir adla yeniden adlandırın. Windows 11’de yazdırırken, bir yazıcıyı paylaşmak veya Windows 11’de çalışmayan yazıcı sürücülerini düzeltmek gibi birçok başka şey yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.