WhatsApp’ta Facebook Avatarı Nasıl Kullanılır?

30.09.2021
WhatsApp’ta Facebook Avatarı Nasıl Kullanılır?

Facebook ile artık kişiselleştirilmiş avatarlarınızı oluşturabilir ve bunları farklı saç stilleri, kıyafetler, cilt tonları ve daha fazlasıyla özelleştirebilirsiniz. Oluşturulduktan sonra bunu profil resminiz olarak kullanabilir, bir gönderinin yorumlar bölümünde çıkartma olarak paylaşabilir ve gönderinizin arka planı olarak ayarlayabilirsiniz. Bunları ayrıca Facebook Messenger’da bir çıkartma olarak gönderebilir veya Facebook dışında harici olarak paylaşabilirsiniz. Facebook ve WhatsApp birbirine bağlı olduğundan, avatarı doğrudan WhatsApp’ta da paylaşabilirsiniz. Bu makale, Facebook Avatarı WhatsApp mesajlarında nasıl kullanacağınızı gösterecektir.

Facebook Avatarınızı WhatsApp’ta Paylaşma

WhatsApp’ta bir avatar paylaşmak için önce onu Facebook’ta oluşturmanız gerekir. Yani, tasarlamadıysanız, önce bunu yapın. Facebook uygulamasında Avatarlar sekmesine dokunarak daha önce oluşturduğunuz avatarın kaydedilip kaydedilmediğini onaylayabilirsiniz. Önizlemesini görürseniz, gitmeye hazırsınız. Avatarınızı WhatsApp’ta paylaşmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Facebook menü ayarlarını açmak için üç yatay çizgiye dokunun.
  2. Avatarlar’a gidin.
  3. Avatar önizleme penceresinde, çıkartmaların listesini görmek için ikinci seçeneğe tıklayın.
  4. Herhangi bir çıkartma seçin.
  5. Açılır pencerede Daha Fazla Seçenek’i seçin.
  6. Facebook avatarı paylaşmayı düşündüğünüz platformu seçin – bu durumda WhatsApp.
  7. Çıkartmayı göndermek istediğiniz kişiyi seçin.
  8. Yeşil gönder simgesine tıklayın.

Avatarlar WhatsApp’ta resim şeklinde paylaşılıyor. Böylece onları galerinize kaydedebilir, kişilerinizle paylaşabilir veya tıpkı normal resimler gibi WhatsApp durumunuz olarak kullanabilirsiniz. Telefonunuzun galerisine kaydederseniz, profil resminiz olarak da kaydedebilirsiniz.

Facebook Avatarı

Biraz Eğlence Eklemek İçin WhatsApp’ta Facebook Avatarlarını Kullanın

Avatarları çıkartma olarak kullanmak, sohbetinize eğlence katmanın harika bir yoludur. Bunları Facebook’unuzda bir kez oluşturduktan sonra, Instagram ve Twitter dahil olmak üzere diğer sosyal medya platformlarına da aktarabilirsiniz. WhatsApp konuşmalarında arkadaşlarınız ve ailenizle avatarları paylaşmayı deneyin. Facebook Avatarlarının görünüşünü ve verdiği hissi beğenmiyorsanız, birçok alternatif var. Bu platformlar size tasarımlarla daha fazla esneklik sağlayabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM