Windows 11’de Microsoft Paint Nasıl Açılır?

29.12.2022
Windows 11’de Microsoft Paint Nasıl Açılır?

Paint veya MS Paint olarak da bilinen Microsoft Paint, bilgisayar kullanıcılarının temel grafik sanatı oluşturmasını sağlayan basit bir programdır. Başlangıcından bu yana Paint, Microsoft Windows’un her sürümüne dahil edilmiştir. Paint, geometrik tasarımlar oluşturmak için renkli veya siyah beyaz temel çizim ve boyama araçlarının yanı sıra şekilli şablonlar ve sertleştirilmiş çizgi araçlarını içerir. Bu yazıda size Windows 11’de Microsoft Paint’i nasıl açacağınızı öğretmeye çalışacağız.

En son Windows 11 işletim sistemi ile Microsoft Paint yeni ve geliştirilmiş bir görünüme kavuşuyor. Paint, başlangıcından bu yana Windows’a dahil edilmiştir ve işletim sistemi birçok kez yükseltilmiş olsa da, Paint neredeyse hiç değişmeden veya çok az değişiklikle kalmıştır. Neyse ki, Windows 11’in piyasaya sürülmesiyle, sevgili MS Paint’imiz bazı yeni görünümlere ve özelliklere kavuştu. Genel arayüz aynı kalır, ancak tasarım değişmiştir. Aşağıda Windows PC’de Microsoft Paint’i açma adımlarından bahsettik.

Windows 11’de Microsoft Paint Erişmenin 3 Yolu

CMD Aracılığıyla

  • Komut İsteminde mspaint yazın ve Enter’a basın.

Çalıştır Komutu Yoluyla

  • “MSPaint” yazın ve girin.
Windows 11'de Microsoft Paint Açma

Windows 11’de Microsoft Paint Açma

Windows Arama ile

  1. Arama aracını açın.
  2. “Boya”yı arayın ve ilk sonucu açın.

Windows 11’de Microsoft Paint’e erişme yöntemleri hakkındaki makalemizin tüm sorunlarınızı çözmenize ve çözmenize yardımcı olacağını umarız beğenirsiniz. Görünüm tamamen değişti. Yuvarlatılmış köşeleri, yeni araç çubuğu simgelerini ve sembollerini ve yeni bir kullanıcı arabirimini fark edeceksiniz. Windows’ta Microsoft Paint nasıl açacağınızı öğrenmek istiyorsanız, yukarıda belirtilen adımları izleyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.