Xbox Game Pass Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

11.02.2022
Xbox Game Pass Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Microsoft, sabit bir aylık ücret karşılığında dönen bir oyun kitaplığı sunan Xbox Game Pass oyun abonelik hizmetiyle başarının keyfini sürmeye devam ediyor. Xbox One konsol üyeliği olarak başlayan üyelik, artık PC ve mobil cihazlar için ayrı tekliflerle birlikte Xbox Series X ve Series S’yi de kapsıyor. Sürekli büyüyen avantajlar listesi onu oyunlardaki en değerli aboneliklerden biri yapıyor, ancak bu Xbox Game Pass’in herkes için olduğu anlamına gelmiyor. Xbox Game Pass aboneliği nasıl iptal edebilirsiniz. İster bir Xbox Game Pass denemesi satın almış olun, ister ücretli bir aboneliği iptal etmek isteyin, geri çekmek kolaydır. Microsoft, yıllar içinde süreci berbat etti ve doğrudan Xbox konsolunun arayüzünden iptal etme özelliğini kaldırdı. Ancak, ihtiyacınız olan tek şey İnternet’e bağlı bir cihazdır.

Bir Xbox Game Pass aboneliği iptal etmenin, abonelikten elde edilen tüm avantajları ortadan kaldıracağını belirtmekte fayda var. Eski Xbox Game Pass üyeleri, cihazlarında yüklü olan oyunlar da dahil olmak üzere Xbox Game Pass oyunları listesine erişimi kaybedecek. Microsoft Store’dan kalıcı olarak veya disk tabanlı fiziksel bir kopya olarak oyun satın almıyorsanız, Xbox veya PC’nizde tekrar oynamak için aboneliğinizi yenileyin.

Game Pass Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

 1. microsoft.com adresine gidin ve oturum açın. Ana ekranda, Tüm abonelikleri görüntülemeyi seçebileceğiniz bir Abonelikler kutusu görebilirsiniz.
 2. Aksi takdirde, ekranın üst kısmındaki şeritte Hizmetler ve Abonelikler’i seçin.
 3. Xbox Game Pass veya Xbox Game Pass Ultimate’a ilerleyin.
 4. Yönet’i tıklayın.
 5. Buradaki en iyi seçeneğiniz abonelikten çıkmaktır. Tıkla.

Artık Microsoft, sizi burada abone tutmaya çalışabilir ve bunu, yinelenen abonelikleri durdurmak isteyip istemediğinizi sorarak yapar. Game Pass’i iptal etmek istediğinizden eminseniz, Yinelenen faturalamayı kapat’a basın. Talebinizi işleme koyduktan sonra, bir sonraki faturalandırma tarihinizde artık sizden ücret alınmayacağını belirten bir onay ekranı göreceksiniz. Bu, Game Pass aboneliğinizin durduğu zamandır.

Xbox Game Pass

Xbox’ınızda Abonelikler Nasıl İptal Edilir?

Microsoft aboneliklerinizin durumunu Xbox konsolunuzdan kontrol edebilirsiniz, ancak Game Pass’inizi orada başarıyla iptal etmenin bir yolu yoktur.

 • Xbox’ta Ayarlar> Hesap> Abonelikler’e gidin.
 • Burada, tüm aboneliklerinizi görebilir ve yeni fatura ayrıntılarını değiştirebilir veya ekleyebilirsiniz.

Ayrıca abonelikleri yönetme seçeneği de vardır, ancak bu yalnızca Xbox’ın eski Edge tarayıcısında açılan bir bağlantıdır. Telefonunuzda veya bilgisayarınızda account.microsoft.com’a gitmek çok daha kolay.

Xbox One’da Yinelenen Faturalandırma Nasıl Kapatılır?

Çok uzun zaman önce, Microsoft bir düğmeye tıklayarak otomatik yenilemeyi kapatmanıza izin verirdi. Şimdi yinelenen faturalamayı kapatmak istiyorsanız (Game Pass kodunuz veya Xbox hediye kartınız olduğunda kullanışlıdır), yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Alternatif olarak, account.microsoft.com adresini ziyaret edin ve Hizmetler ve abonelikler’e gidin.

 1. Game Pass bölümünü bulun ve Yönet’i seçin.
 2. Ödeme Ayarları altında, Yinelenen faturanız olduğunu bulun. Bunun sağında Değiştir seçeneği bulunur.
 3. Burayı tıkladığınızda açılır menü iki seçenek daha sunar: planları değiştirin ve yinelenen faturalamayı devre dışı bırakın.
 4. İkincisini seçin, ardından Yinelenen faturalamayı devre dışı bırak’a basarak seçiminizi onaylayın.

Game Pass Abonelik Seviyenizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Üç farklı Xbox Game Pass seviyesi vardır: Xbox Game Pass Ultimate, PC için Xbox Game Pass ve Xbox Game Pass. Seçenekleri resmi Xbox Game Pass sitesinde görebilirsiniz, ancak temel fark (bir konsol veya bilgisayar kullanmanın yanı sıra) Ultimate’ın oyunları telefonunuza veya tabletinize aktarmanıza izin vermesi ve Xbox Live Gold avantajlarını ve oyun başlıklarını içermesidir. EA Oynat. . Halihazırda herhangi bir Xbox Game Pass üyeliğine kaydolduysanız, önce aboneliğinizi iptal etmeniz gerekir. Lütfen onay ekranında gösterilen tarihe kadar, aboneliğinizin artık aktif olmadığı güne kadar bekleyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.