PowerPoint’te Çok Renkli Metin Nasıl Eklenir?

01.03.2022
PowerPoint’te Çok Renkli Metin Nasıl Eklenir?

Sununuz için doğru yazı tiplerini seçmek önemli olsa da, metniniz için birden çok renk kullanarak eğlenceli bir bükülme ekleyebilirsiniz. Masaüstündeki PowerPoint sunumunuzda bir slayta çok renkli metin nasıl eklenir. Bir slayttaki metni vurgulayabildiğiniz gibi, metne çok renkli bir efekt uygulamak ve onu daha çekici hale getirmek de mümkündür. Ne yazık ki, bu özelleştirme seçenekleri yalnızca PowerPoint’in masaüstü sürümünde mevcuttur. Etkileyici bir PowerPoint sunumu oluşturmak, yalnızca tasarım yapmak ve doğru yazı tipini seçmekle ilgili değildir. Bu sizin işinizse, favori yazı tiplerinizi birden fazla renkle de vurgulayabilirsiniz. Eğer ilgileniyorsanız, muhtemelen bu makaleyi beğeneceksiniz.

Metin için iyi bir renk seçmek, PowerPoint sunumunuzu işvereninizin veya müşterinizin önünde çekici hale getirmek için önemlidir. PowerPoint, metninizi çekici kılmak için çeşitli renk seçenekleri sunar. Bu oldukça şaşırtıcı çünkü günümüzde birçok kişi sunum oluşturmak için Android ve iOS tabletlerini kullanıyor.

PowerPoint’te Çok Renkli Metin Ekleme

Bir PPT slaytındaki metnin rengini değiştirin! Bir Microsoft PowerPoint sunumunu çekici hale getirmek için çok renkli metni nasıl ekleyeceğinizi öğrenin. Bu görev, özellikle sunuyu zaten oluşturduysanız ve burada ve orada birkaç düzenleme yapmak istiyorsanız, uzun sürmez.

PowerPoint Uygulamasını Açın

Burada yapılacak ilk şey PowerPoint’i başlatmaktır ve oradan önceden oluşturulmuş veya tamamen yeni bir sunum yükleyebilirsiniz.

Slaytını Seç

PowerPoint açtıktan sonra şimdi sıra renkli metinler eklemek istediğiniz slaydı seçmeye geldi. Bu programda yeniyseniz, favori slaydınızı bulmak için sola bakın.

Biçime Git

Slayttan doğru metni seçmek isteyeceksiniz ve oradan üstteki Biçim Biçimlendir sekmesine tıklayın.

Çok Renkli Metin

PowerPoint Çok Renkli Metin Ekleme

Daha Fazla Gradyan’a Git

Tamam, Biçim Biçimlendir sekmesini seçtikten sonra şeritte WorldArt Stilleri yazan seçeneği bulun ve Metin Dolgusu’nu seçtiğinizden emin olun. Tüm bunları yaptıktan sonra, açılır menünün Degrade bölümüne gidin ve ardından Daha Fazla Degrade’yi seçin.

Gradyan Doldur’u Tıklayın

Şimdi ekranınızın sağında Biçim Biçimi yazan bir başlık ile bir bölüm görmelisiniz. Şekli Biçimlendir bölümünde, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek vardır, ancak her şeyden kaçının ve bunun yerine Gradyan Doldur’u seçin.

Doğrudan Eğim Duraklarına Gidin

Gradyan Dolgusu’nu seçtikten sonraki adım, Tür’ü aramak ve mevcut dört seçenek arasından seçim yapmaktır. Bunlar doğrusal, radyal, dikdörtgen ve yörüngedir. Oradan Gradient Stops’a gidin ve kaydırıcıda bulunan ilk kurşun kalem şeklindeki düğmeye tıkladığınızdan emin olun.

En Sevdiğin Rengi Seç

Yapmanız gereken bir sonraki şey bir renk seçmek. Tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olduğu sürece herhangi bir renk olabilir. Bunu yapmak için, renk simgesine tıklayın ve aralarından seçim yapabileceğiniz bir renk listesi ile hemen bir açılır menü görünecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.