Valorant Hangi Ülkenin?

28.03.2021
Valorant Hangi Ülkenin?

Valorant oyununa hangi ülkenin sahiplik ettiği birçok oyuncu tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Bizde bugünkü blog yazımızda bu konuya cevap niteliğinde bir nokta koymak istiyoruz. Umarız ki siz değerli okurlarımız için yeterince açık bir cevap verebiliriz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza başlayalım!

Valorant Nedir?

Valorant bir FPS oyunudur. 2 Haziran 2020 tarihinde çıkmış olan Valorant oyunu, Riot Games tarafından geliştirilmiş olup yine aynı şekilde Riot Games tarafından oyuncular için yayınlanmıştır. Oyunda ki amaç saldıran takımın “Spike” adında ki bombayı bomba bölgesine yerleştirip patlamasını sağlamaktır. Oyunda birçok ajan bulunmaktadır. Her ajanın kendine has özellikleri vardır. Bu özellikler sayesinde oyunun seyrini büyük ölçüde değiştirebilirsiniz. Valorant’ta bulunan ajanların özelliklerini merak ediyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz. Valorant’ın 2020 yılında çıkmış olmasından dolayı en güncel oyun motorlarından biri olan Unreal Engine oyun motorunu kullanmaktadır. Bu oyun motoru sayesinde oyun geliştirilmeye fazlasıyla açıktır. Bu sayede oyun sıklıkla güncel tutulmaktadır. Oyuna neredeyse her ay düzenli bir şekilde yeni ajan gelmektedir. Yeni ajanın gelmesiyle beraber oyunun metası her ay değişmektedir. Bundan dolayı oyuncular yeni ajanlar ile oynayarak oyundan sıkılmamaktadır. Uzun lafın kısası Valorant bir FPS oyunudur ve 2020 yılında çıkmış olmasına rağmen en büyük rakiplerini bile geçmeyi başarmıştır.

Sizde Valorant’ı incelemek veya indirmek isterseniz bu bağlantıya tıklayarak resmi sitesine ulaşabilirsiniz.

Valorant Amerika'nın Mı?

Valorant Hangi Ülkenin?

Gelelim oyuncular tarafından en çok merak edilen soruya. Az önce de söylediğimiz gibi Valorant oyununun yapımcısı ve yayıncısı Riot Games’tir. Riot Games’in kurulduğu ülke Amerika’dır. Riot Games 2015 yılında Çin merkezli bir firma olan Tencent’e satılmıştır. Tencent firması aynı zamanda PUBG oyununda sahibidir. Aslında Tencent içerisinde birçok oyunu barındıran çok büyük bir firmadır. Valorant oyunun yapımcısı Riot Games olduğu içinde Valorant oyunu Çin ülkesine ait bir oyundur. Valorant günümüzde hala Riot Games tarafından geliştirilmekte olup tamamıyla Riot Games’in sorumluluğu altındadır. Sadece Riot Games’in sahibi Tencent Holdings’tir.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Valorant Hangi Ülkenin?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.