Makale Yazarak Para Kazanmak

29.09.2020
Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak konusu birçok insan tarafından oldukça ilgi gören bir konudur. Bunun nedeni ise makale yazmak çoğu insan tarafından oldukça keyifli görülen bir eylem olduğu gibi aynı zamanda para kazandırması bu keyfi iki katına çıkarıyor. Eskiden herhangi bir şeyi merak ettiğimizde kitaplara, ansiklopedilere göz atmak zorunda kalırdık. Fakat günümüzde böyle bir zorunluluğumuz yok çünkü artık internet denilen süper bir şey var. Merak ettiğimiz her türlü şeyi herhangi bir arama motorunda aratarak kolaylıkla erişebiliyoruz. İnternetin biz insanoğluna sağlamış olduğu en büyük özellik bu olabilir. Peki makale yazarak para kazanmak gerçekten mümkün mü? Nasıl makale yazarı olabilirsiniz? Makale yazarak ne kadar para kazanabiliriz? Makale yazarak nasıl para kazanabilirim? Çoğunuzun aklında bu tarz soruların oluştuğunun farkındayız. Merak etmeyin, bu yazımızda siz değerli okurlarımız için bu soruları yanıtlayacağız. Bu yazımızdan sonra makale yazarak para kazanmaya başlayabileceksiniz.

Makale yazarı nasıl olunur?

Aslında okuma ve yazma bilen herkes makale yazarı olabilir. Burada önemli olan nokta iyi bir makale yazarı olabilmektir. Peki iyi bir makale yazarı nasıl olunur? Hadi gelin bu soruya madde madde cevap verelim.

  1. Türkçe’ye hakim olmalısınız.
  2. Bol bol kitap okumalısınız.
  3. Yazım yanlışı yapmamalısınız.
  4. Kendini tekrar eden cümleler kurmamalısınız.
  5. Herkes tarafından anlaşılabilecek şekilde makale yazmalısınız.
  6. Anlamsız cümleler kurmamalısınız.
  7. Başka makaleleri kopyalamamalısınız. Tamamen özgün yazılar yazmalısınız.
  8. Okurlar makalenizden faydalanabilmeli. Okunsun diye makale yazmamalısınız.
  9. SEO uyumlu makale yazabiliyor olmalısınız. Seo uyumlu makale nasıl yazılır?

İyi bir makale yazarı olmak istiyorsanız üstte sıraladığımız maddelere dikkat etmeniz gerekmekte. Tabii ki de her şeyi üstte maddelendirmemiz imkansız. Yukarıda ki maddeler dikkat etmeniz gereken genel şeylerdir. Bu maddelere zamanla kendinizde eklemeler yapabilirsiniz. Makale yazarak tecrübe kazanacak ve her makale de daha iyi bir makale yazarı olabileceksiniz. Bu nedenden dolayı iyi bir makale yazarı olmak istiyorsanız kendinizi sürekli geliştirmelisiniz.

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Evet, gelelim asıl konumuza. Makale yazarak nasıl para kazanılır? Aslında makale yazarak para kazanmak için birçok yolumuz mevcut. Bu da tabii ki çok iyi bir şey. Para kazanma şansımızı oldukça yükseltmektedir. Hadi gelin makale yazarak para kazanma yollarını anlatalım.

Forumlar

İnternet üzerinde birçok forum bulunmaktadır. WM Aracı, R10 gibi. Dünya’nın en büyük webmaster forumu ise R10’dur. Bizim size önerimiz R10 üzerinden makale satmanız yönünde olacaktır. R10 forumuna üye olun ve bir ilan oluşturun. İlanınızda kendinizi iyi bir şekilde anlatın ve neler yapabileceğinizi yazın. Ardından 100 kelime fiyatınızı yazarak müşterilerinizi bilgilendirin. R10 çok büyük bir forum olduğu için makale yazdırmak isteyen insanlar sizin ilanınızı görecek ve sizinle iletişime geçeceklerdir. Bu sayede müşterilerinizin makale ihtiyacını karşılayabilir ve makale yazarak para kazanabilirsiniz!

Freelancer Siteleri

Freelancer, Türkçe’de serbest çalışan demektir. Freelancer siteleri çoğunlukla yurt dışında olan sitelerdi. Fakat son yıllarda da ülkemizde de oldukça popüler. Özellikle SadeceON ve Bionluk siteleri. Bizim size önerimizi Bionluk sitesine kayıt olmanızdır. Kayıt olma ücreti 10 TL gibi düşük bir ücrettir. Kayıt olduktan sonra ilan oluşturup makale yazarlığı yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bionluk her satışınızda sizden komisyon alacaktır. Bu nedenden ötürü avantajsız bir platform oluyor ne yazık ki. Bu arada Bionlukta minimum 10 TL ödeme yapılmaktadır. Yani en düşük kazancınız makale başına 10 TL olacaktır.

Reklam Ajansları

Reklam ajanslarının makalelere ihtiyaçları vardır. Makale veya tanıtım yazısı dahil birçok metine ihtiyaç duyarlar. Eğer kendinize güveniyorsanız bir reklam ajansı ile görüşüp bu ihtiyaçlarını kapatmayı teklif edebilirsiniz. Diğer seçeneklere nazaran çok daha fazla kazanacağınız kesindir.

Adsense

Adsense, Google’a ait bir servistir. Adsense sayesinde internet sitenizde reklam göstererek para kazanabilirsiniz. Kendinize bir internet sitesi açıp makale yazın ve yayınlayın. Kullanıcılar internet sitenizi ziyaret ettikçe reklamlarınızı görecek ve hatta tıklayacaklardır. Bu da size makale yazarak para kazandırmış olacaktır.

Makale Yaz Para Kazan

Sık Sorulan Sorular

Makale Yazarak Gerçekten Para Kazanabilir Miyim?

Tabii ki de evet. Daha önceden bunu hiç yapmadığınız için size biraz saçma geliyor olabilir. Fakat makale yazarak hayatını idame ettiren birçok insan mevcut. Para kazanma konusu aslında tamamen size bağlı bir konu. Ne kadar kaliteli bir makale yazarı olursanız o kadar çok kazanırsınız. Bir işveren olduğunuzu hayal edin, kötü makale yazan birine siz iş verir miydiniz? Cevap çok basit, tabii ki hayır. Burada önemli olan faktör size verilen işi kusursuz bir şekilde yapmanızdır. Zaten kusursuz bir şekilde yaparsanız müşterileriniz sizinle çalışmaya devam edecek üstüne üstlük sizi başkalarına önermeye başlayacaklar ve her geçen gün daha çok para kazanmaya başlayacaksınız. Eğer makale yazarak para kazanmak istiyorsanız kendinizi sürekli geliştirmek zorundasınız.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Makale yazarları çoğunlukla 100 kelime başına para kazanırlar. Bazıları sabit maaş ile çalışıyor fakat çoğu makale yazarı 100 kelime üzerinden para kazanır. 100 kelime fiyatını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Fakat verdiğiniz emeğin karşılığı alabilmek için minimum ücret 100 kelime başına 1.5 TL olmalıdır. Aksi taktirde hem makale piyasasını öldürmüş olursunuz hemde verdiğiniz emeğin karşılığını alamazsınız. Minimum ücreti kendinize göre yükseltebilirsiniz. Bazı makale yazarları 100 kelime başına 4-5 TL bile almaktadır. Bu tamamen sizin kaliteniz ile doğru orantılıdır.

İnsanlar Neden Makale Satın Alıyor?

İnsanların neden makale aldığını bilemezsiniz. Okul ödevi için bile alan insanlar mevcut. Fakat insanların çoğu kendi internet siteleri için alıyor. Dilerseniz örneklendirelim. Sizin bir E-Ticaret siteniz olsun. Bu E-Ticaret sitesi üzerinden oyun satıyorsunuz ve bir blog sayfanız var. Blog sayfasına yazı yazacak kadar bilgili değilsiniz bu nedenden ötürü oyunlar hakkında bilgili bir makale yazarı ile anlaşıp makale satın almalısınız. Makale satın alan insanların çoğu bu nedenden ötürü makale satın almaktadır. Tabii ki satın alım nedenleri kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için “Makale Yazarak Para Kazanmak” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımızdan faydalanabilmişsinizdir. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese bol kazançlı günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.