iPhone’unuzda Sürüş Modu Nasıl Kapatılır?

12.02.2022
iPhone’unuzda Sürüş Modu Nasıl Kapatılır?

Sürüş modu veya Sürüş Odağı, iPhone kullanıcıları için inanılmaz derecede yararlı bir özelliktir. Ne zaman araç kullandığınızı algılar ve tüm bildirimleri susturur. Ayrıca, araba kullandığınızı bildirmek için birine otomatik olarak bir metin gönderebilirsiniz. Bu, dikkatinizin dağılmamasını ve önünüzdeki yolculuğa odaklanmanızı sağlayabilir. Ancak arabanızda Bluetooth bağlantınız varsa Sürüş moduna ihtiyacınız olmayabilir. Sürüş modu aynı zamanda ortak yolculuk yaptığınızda veya otobüse bindiğinizde de yardımcı olmaz, çünkü Sürüş modu siz de yolcu olduğunuzda etkinleşir. iPhone Sürüş modunu kapatmanız gerekiyorsa, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kontrol Merkezinde Sürüş Modunu Geçici Olarak Devre Dışı Bırakma

Tek bir yolculuk için Sürüş modunu devre dışı bırakmanız gerekiyorsa, bunu yapmanın en kolay yolu Kontrol Merkezi’ni açmak ve orada görünmesi gereken Sürüş düğmesine dokunmaktır. Ardından, bir sonraki araba yolculuğunuza kadar devre dışı bırakmak için Sürüş’e tekrar dokunun. Tabii ki, iPhone’unuzda Sürüş modunu kalıcı olarak devre dışı bırakmak istiyorsanız bu çok büyük bir yardım değil, böylece bir daha asla açılmaz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin.

Ayarlarınızda Sürüş Modunu Kapatın

Sürüş modunu kalıcı olarak kapatmak için önce Ayarlar uygulamanıza gitmeniz gerekir. Burada bir kez aşağı kaydırın ve Focus öğesini arayın. Sürüş modu ve diğer tüm rahatsız etmeyin özelliklerinizin ayarlarını açmak için buraya dokunun. Sürüş modunu kapatmak için Sürüş’e dokunun ve ardından kapalı konuma getirin. Bu, sürüşe başladığınızda Sürüş modunun etkinleştirilmesini durduracaktır. Sürüş modunu otomatik olarak açmak yerine manuel olarak açmak için ayarlarınızı da değiştirebilirsiniz. Ayrıca, aşağı kaydırıp Odağı Sil öğesini seçerek Sürüş modunu silebilirsiniz. Bu, Sürüş ayarını telefonunuzdan siler. Gerekirse daha sonra her zaman tekrar ekleyebilirsiniz.

Sürüş Modu

Sürüş Modunu Devre Dışı Bırakmalı Mısınız?

Sürüş modu, araç kullandığınızı otomatik olarak algıladığı ve bildirimleri susturduğu için yararlıdır. Bu yardımcı olsa da, birçok otomobilde eller serbest Bluetooth özellikleri vardır, bu nedenle bu gerekli olmayabilir. Başkalarıyla birlikte araba kullanan birçok kişi, araba kullanmadıkları için Sürüş modunun etkinleştirilmesine de ihtiyaç duymaz. Ancak, yolda dikkatinizin dağıldığını fark ederseniz, Sürüş modu etkinleştirdiyseniz sizi bir biletten veya kazadan kurtarabilir. Her iki durumda da, Sürüş modunu nasıl etkinleştirip devre dışı bırakacağınızı bilmek faydalıdır, böylece iPhone’unuzu yaşam tarzınıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.