League Of Legends FPS Nasıl Arttırılır?

01.10.2021
League Of Legends FPS Nasıl Arttırılır?

Günümüzde video oyunlarındaki en önemli faktörlerden biri, bir oyunun yansıtılan görsel yönüne göre ne kadar iyi performans gösterdiğini gösteren FPS veya saniyedeki kare hızıdır. Tabii ki, video oyunları büyük ölçüde mevcut farklı cihazların veya platformların ekranlarında nasıl göründüklerine bağlıdır. Riot Games’in League of Legends (LOL) oyununda FPS’yi artırmak mümkün. Bunu yapabilmek için sadece bazı adımları not etmeniz gerekiyor. League of Legends FPS nasıl artıracağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Oyun İstemcisinde League of Legends’ta FPS’yi Artırın

League of Legends FPS’yi artırmanın iki yolu vardır. İlki oyun istemcisi aracılığıyla. Başlattıktan sonra, ekranın sağ üst kısmında bulunan Seçenekler sekmesine tıklayın. Ardından, ‘Düşük Spesifikasyon Modunu Etkinleştir’ ve ‘Oyun sırasında istemciyi kapat’ olmak üzere iki seçenek gösterecek olan Genel’i tıklayın. Bunları etkinleştirmek için her iki seçeneği de işaretleyin. Genel seçeneğinden sonra, Arayüz’e tıklayarak devam edin ve ‘HUD Animasyonlarını Etkinleştir’ seçeneğini kapatın.

League Of Legends

Oyun İçi Ayarları Kullanarak League of Legends’ta FPS’yi Artırın

LOL’de FPS’yi artırmanın ikinci yolu oyun içi ayarları kullanmaktır. Şimdi oyun istemcisinin içindeyseniz, ekranın sol üst kısmındaki Oynat seçeneğini seçin. Veya zaten bir oyunun içindeyseniz, bunu yapmak için Esc tuşuna basın, oyununuzun FPS’sini artırmak için ayarlamanız gereken farklı ayarları size gösterecektir.

Çözünürlüğünüzü, öncelikle 720p olarak yerel çözünürlüğünüze ayarlayın. Ardından ekranınızı tam veya kenarlıksız olarak ayarlayın. “Göz şekerini gizle”yi açın ve aynı zamanda “Ekran titremesini etkinleştir”i kapatın. Karakter, Çevre ve Efekt Kalitesini düşük olarak ayarlamak için özel grafikler kullanın. Gölgeler için, kapalı veya düşük seçeneklerinden birini seçebilir ve karakter mürekkebini kapatabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.