Valorant Karakter Özellikleri

08.07.2020
Valorant Karakter Özellikleri

League Of legends’in yapımcısı Riot Games tarafından geliştirilmiş ve FPS türünde olan Valorant oyunu birçok karaktere sahiptir. Her karakterin farklı bir özelliği bulunmaktadır. Bu yazıda karakterlerin hepsini iyice tanıyacak ve özelliklerini biliyor olacaksınız. Valorant karakter özellikleri öğrenelim.

Öncelikle oyunu oynarken Valorant karakter özellikleri oyun içinde görmek için ‘F1’ tuşuna basabilirsiniz. Fakat çoğu oyuncu oradan okuduğu bilgileri anlamadığı için ‘Valorant Karakter Özellikleri’ yazısını sizinle paylaşıyorum.

JETT

Valorant Jett Karakteri

C Yeteneği

C tuşuna bastıktan sonra farenin gösterdiği yere bir sis bırakır. Eğer farenizin sol tuşuna basılı tutarak atarsanız fare ile yön verebilirsiniz. Bu özellik 3 yük biriktirebilir.

Q Yeteneği

Q tuşuna bastıktan sonra karakter yukarıya doğru bir atılma hareketi sergiler. İnerken ise paraşüt ile inebilmektedir. Bu özellik 2 yük biriktirebilir.

E Yeteneği

E tuşuna bastıktan sonra karakter ileri yönlü bir atılma gerçekleştirir. Bu yetenek 1 tane yük biriktirebilir.

X Yeteneği

X tuşuna bastıktan sonra eline 5 tane bıçak alır. Farenin sol tuşuna bastığınız zaman bıçak atarsınız. Bu bıçaklar doğrusal ilerliyor. Eğer bir oyuncuyu bu yetenek ile öldürürseniz bıçaklar yenilenir. Bu yeteneği kullanmak için 6 ulti puanı biriktirmiş olmanız lazım.

PHOENİX

Valorant Phoenix Karakteri

C Yeteneği

C tuşuna bastığınız zaman bir ateş duvarı çıkar. Eğer ateş duvarının içinde durursanız canınız yavaş yavaş dolmaya başlar. Bu yetenek 1 yük biriktirebilir.

Q Yeteneği

Bu yetenek falsolu bir şekilde kör eden bir bomba atar. Eğer sol tuş ile atarsanız sola doğru falso alarak gören düşmanları kör eder. Sağ tuşa basarak atarsanız sağa doğru falso alarak gören düşmanları kör eder. Bu yetenek 2 yük biriktirebilir.

E Yeteneği

E yeteneği bir alev bombası atar. Düştüğü yeri bir süre yakar. Yanan yerin içinde duran rakipler hasar alır. Bu yetenek 1 yük biriktirebilir.

X Yeteneği

X tuşuna bastıktan sonra bastığınız yerde bir işaret olur. Bastıktan belirli bir süre sonra ölürseniz o işaretli yerde yeniden doğarsınız. Bu yeteneği kullanmak için 6 ulti yüküne ihtiyaç vardır.

SOVA

Valorant Sova Karakteri

C Yeteneği

C tuşuna bastıktan sonra bir drone uçurur. Drone’u siz yönetirsiniz. Rakipleri drone’dan görüp işaretleyebilirsiniz. Bu yetenek 2 yük biriktirebilir.

Q Yeteneği

Bu yetenek bir ok atarak belirli bir alan içerisindeki rakiplere şok verir. Bu yeteneği isterseniz duvara yapıştırabilir. İsterseniz duvardan sektirebilirsiniz. Bu yetenek 2 yük biriktirir.

E Yeteneği

Bu özellik bir ok atar ve okun gördüğü rakipleri size gösterir. Bu yetenek 1 yük biriktirebilir.

X Yeteneği

Bu yetenek engel tanımadan düz bir doğru şeklinde yüksek hasar verir. BU yeteneği kullanmak için 7 ulti puanı gerekmektedir.

BRIMSTONE

Valorant Brimstone Karakteri

C Yeteneği

C tuşuna basıp yere doğru fırlatınca düşen yere belirli bir alan yaratır bu alanın içinde durursanız karakter güçlenir. Bu yetenek 2 yük biriktirir.

Q Yeteneği

Q tuşuna basınca elinize farklı bir silah gelir bu silahın içinde bir yanıcı bomba olur. Attığınız zaman düşen yeri yakar. Yanan yerin içinde kalan rakipler hasar yer. Bu yetenek 1 tane yük biriktirir.

E Yeteneği

E tuşuna bastıktan sonra haritanın size belirli bir kısmı gözükür sis atmak istediğiniz yere ilk önce farenizin sol tuşuyla atmak istediğiniz yeri belirleyip ardından farenizin sağ tuşuna tıkladıktak sonra oraya sis belirlediğiniz yere inecektir. Bu yetenek 3 tane yük biriktirebilir.

X Yeteneği

X tuşuna bastıktan sonra yeniden harita açılacaktır. Farenin sol tıkı ile işaretlenip. Sağ tıkı ile atılan bu yetenek, atıldığı yere yüksek hasar verir. Bu yetenek için 6 ulti puanı gerekmektedir.

BREACH

Valorant Breach Karakteri

C Yeteneği

Bu yeteneği bir duvara atıyorsunuz. Duvarın arkasındaki rakiplere hasar verir. Bu yetenek 1 yük biriktirebilir.

Q Yeteneği

Bu yeteneği de duvara atarak kullanıyorsunuz. Attığınız zaman gören kişileri kör eder. Bu yetenek 2 yük biriktirebilir.

E Yeteneği

Bu yetenek e tuşuna bastıktan sonra farenin sol tuşuna basarak atılır. Ne kadar uzun basılırsa o kadar etkisi yüksek olur. Rakibe sersemleme uygular. Bu yetenek 1 yük biriktirebilir.

X Yeteneği

Bu yetenek çok büyük bir alanda olan rakipleri zıplatır ve aim almalarını kısa süreliğine bozar. Bu yetenek 7 ulti puanı gerektirmektedir.

SAGE

Valorant Sage Karakteri

C Yeteneği

Bu yeteneği yerden bir duvar çıkartır. Eğer duvarı çıkartırken herhangi biri üstünde durur ise duvar ile yükselmeye başlar. Bu yetenek 1 yük biriktirir.

Q Yeteneği

Bu yetenek yere bir top atar. Bu top yere değdiği yerin etrafına bir daire oluşturur. Bu daire içindekiler yavaşlar. Bu yetenek 2 yük birktirir.

E Yeteneği

Bu yetenek canı az olan bir takım arkadaşınızın canını yükselmeye yarar. Bu yetenek 1 yük biriktirir.

X Yeteneği

Bu yetenek ölmüş olan bir takım arkadaşınızı yeniden canlandırır. Bu yetenek için 7 ulti puanı gerekmektedir.

VIPER

Valorant Viper Karakteri

C Yeteneği

Bu yeteneği attığınız yerde bir daire oluşturur. Bu dairenin içindeki rakipler zehirlenerek hasar almaya başlarlar. Bu yetenek 2 yük biriktirir.

Q Yeteneği

Bu yetenekte önce bir yere ufak bir bomba bırakıyorsunuz. Tekrardan ‘Q’ tuşuna basınca bıraktığınız yere bir sis bombası açar. Tekrar ‘Q’ tuşuna basarsanız bu sis bombası kapanır. İsterseniz yerden alıp başka bir yere de koyabilirsiniz. Bu yetenek 1 yük biriktirir.

E Yeteneği

Bu yetenek yere bir doğrultuda küçük bombalar bırakıyor. Bu bombalar 2. defa ‘E’ tuşuna basınca bir duvar oluşturur ve zehir salmaya başlar. Saldığı zehir hasar verir. Bu yetenek 1 yük biriktirir.

X Yeteneği

Bu yetenek attığınız yerde büyümeye başlayan yeşil bir zehir salar. Bu zehir içerisinde siz rakipleri kırmızı renkte görürsünüz. Bu size eksta bir avantaj yaratır. Siz içinde değil iseniz bu yetenek belirli bir süre sonra bitecektir. Bu yetenek için 7 ulti puanı gerekmektedir.

CYPHER

Valorant Cypher Karakteri

C Yeteneği

Bu yetenek iki duvar arasında bi tuzak koyar. Rakipler bu tuzağı göremez. Yakalanan rakipler eğer bu tuzağa ateş edip kurtulamaz ise bu tuz rakibi kör eder. Anı zamanda yakalan rakibim konumunu ortaya çıkartır. Bu yetenek 2 yük biriktirir.

Q Yeteneği

Bu yeteneği yere attıktan sonra rakiplere görünmez bir şekilde yerde durur. Tekrardan ‘Q’ tuşuna basınca ise yuvarlak bir alanda rakipleri yavaşlatır ve sis bombası etkisi yaratır. Bu yetenek 2 yük biriktirir.

E Yeteneği

Bu yetenek istediğiniz bir yere kamera koyar. ‘E’ tuşuna basınca ise kameranın gözünden rakipleri görebilirsiniz. Bu yetenek 1 yük biriktirir.

X Yeteneği

Bu yetenek rakipten birini öldürdüğünüz zaman kullanılabilir. Öldürdüğünüz kişinin üstüne atarak bütün rakipleri görebilirsiniz. Bu yeteneği kullanmak için 7 ulti puanı gerekmektedir.

OMEN

Valorant Omen Karakteri

C Yeteneği

Bu yetenek sizi istediğiniz bir yere ışınlanmanızı sağlar. Bu yetenek 2 yük biriktirebilir.

Q Yeteneği

Bu yetenek bir bir uğursuzluk fırlatır. Eğer bunu bir rakibe atarsanız rakibin görüş alanı kısıtlanır. Bu yetenek 1 yük biriktirir.

E Yeteneği

Bu yetenek bir sis bombası atar ama haritada istediği yere atabilir. E ve Farenin sağ tıkı ile nereye atacağını ayarlayabilirsiniz. Bu yetenek 2 yük biriktirir.

X Yeteneği

Bu yetenek ışınlanmaya yarıyor. Harita üzerinde istediğiniz yere ışınlanabilirsiniz. Bu yeteneği kullanmak için 7 ulti yükü gerekmektedir.

REYNA

Valorant Reyna Karakteri

C Yeteneği

Bu yetenek bir göz atar. Bu gözü gören kişiler kör olur. Bu gözü vurur ise kör olma etkisi biter. Bu yetenek 2 yük biriktirir.

Q Yeteneği

Ele geçirilen ruh kürelerini kullanarak canını yaniler. Bu yetenek ‘E’ yeteneği ile birleşmektedir.

E Yeteneği

Ele geçirilen ruh kürelerini kullanarak saydamlaşır. ‘X’ yeteneği kullanılınca bu yetenek aynı zamanda görünmez olur.

X Yeteneği

Bu yetenek İmparatoriçe etkisi verir ve silah kuşanma, mermi doldurma ve ateş etme hızını güçlendirir. Bu yetenek için 6 ulti yükü gerekmektedir.

RAZE

Valorant Raze Karakteri

C Yeteneği

Bu yetenek bir robot bırakır. Bu robot doğrusal bir yönde ilerler. Karşısına rakip çıkar ise rakibin üzerine koşarak patlar. Patladığında ise hasar verir. Bu yetenek 1 yük biriktirir.

Q Yeteneği

Bu yetenek yere bir patlayıcı çanta yerleştirir. Tekrar ‘Q’ tuşuna basarsanız hemen patlar. Basmaz iseniz kendiliğinden patlar. Yakınındaki kişileri fırlatır. Bu yetenek 2 yük biriktirir.

E Yeteneği

Bu yetenek bir patlayıcı bomba atar. Bu bomba patladıktan sonra 4’e ayrılır ve bir daha patlar. Bu yetenek 1 yük biriktirir.

X Yeteneği

Bu yetenek bir roket atar. Roket atarken birazcık geri iter. Rokete çarpan rakiplere hasar verir. Bu yeteneği kullanmak için 6 ulti puanına ihtiyaç vardır.

YORU

Yoru

C Yeteneği

Bu yetenek yere sahte bir ayak izi bırakır. Rakiplerinizi şaşırtmaya yönelik bir yetenektir. Bu yetenek ışınlanmalarda gerçek bir oyuncu sesi çıkarttığı için mantıklı kullanıldığında rakiplerin aklını karıştırabilir. Bu yetenek 2 yük biriktirir.

Q Yeteneği

Bu yetenek rakipleri kör eder. Bu yeteneği duvardan çarptırmanız gerekmektedir. Herhangi bir duvara çarptıktan sonra duvardan sekip yaklaşık 1 saniye içinde patlamaktadır. Patladığı noktaya bakan rakiplerini kör etmektedir. Bu yetenek 2 yük biriktirir.

E Yeteneği

Bu yetenek yere bir küre bırakır ve tekrar “E” tuşuna bastığınızda küreye ışınlanır. Bu yetenek 1 yük biriktirir.

X Yeteneği

Bu yetenek Yoru’yu belirli bir alan dışında görünmez yapar fakat Yoru daha geniş bir alandaki rakipleri görebilir. Bu yeteneği dikkatli kullanmalısınız çünkü yeteneğin süresi bitince anlık olarak savunmasız kalabiliyorsunuz.

Astra

Astra

C Yeteneği

Bu yeteneği kullanmak için öncelikle astral yolcu halindeyken yere bir yıldız yerleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonra yerleştirdiğiniz yıldıza doğru bakarak “C” tuşuna basın. Belirli bir alan içindeki rakipleri yeteneğin merkezine doğru çeker. Çekilen rakip yetenekten kaçmaya çalışmazsa ve yeteneğin etki alanı içinde kalırsa savunmasız kalır ve belirli bir süre içinde çok daha fazla hasar alır.

Q Yeteneği

Yerleştirdiğiniz bir yıldız üzerine “Q” yeteneğinizi kullanırsanız yeteneğin etki alanı içinde kalan rakip oyuncu sersemletme etkisi alır. Belirli bir süre içinde daha yavaş ve isabetsiz mermiler atar.

E Yeteneği

Daha önceden yerleştirdiğiniz bir yıldız üzerine “E” yeteneğinizi kullanırsanız bir yıldız bulutu (smoke) oluşur. Aynı zamanda yerde duran bir yıldızı geri alırsanız kısa süreliğine bir yıldız bulutu oluşturur. Bu yıldız bulutu doğru kullanıldığı zaman rakibin görüşünü büyük ölçüde kısıtlar.

X Yeteneği

Kozmik ayrım özelliği ile belirlediğiniz iki noktadan doğru halinde ve bütün haritayı ikiye bölen bir duvar oluşur. Bu duvar mermileri tamamen, sesleri ise kısmen engeller. Bu duvar rakiplerden gelen karakter yeteneklerine karşı herhangi bir avantaj sağlamaz çünkü yetenekler bu duvarın içinden geçebilir. Bu yetenek bomba alanlarına girmede ve savunmada büyük avantaj sağlar.

Evet bu yazımızda siz değerli okurlarımız için “Valorant Karakter Özellikleri” adlı yazımı detaylı bir şekilde anlattığımı düşünüyorum. Yazı hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı bize alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden sorabilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.