E-Ticaret Siteniz Varsa Bunlara Dikkat Edin!

15.09.2020
E-Ticaret Siteniz Varsa Bunlara Dikkat Edin!

Bu yazımızda E-Ticaret sitesi olan okurlarımız için dikkat edilmesi gereken noktaları paylaşacağız. Bu yazımızda bahsedilenleri uyguladıktan sonra internet sitenizde satışların ve performansın artacağından emin olabilirsiniz. Hadi gelin E-Ticaret siteniz varsa bunlara dikkat edin konumuza başlayalım!

E-Ticaret günümüzde en hızlı gelişen sektörlerden bir tanesi. Artık mahallemizde bulunan basit bir giyim mağazasının bile internet üzerinden satış yaptığı bir sitesi mevcut. İnsanlar istediği şeyleri dışarıda aramak yerine artık internet üzerinden arıyor. Bu sayede hem zaman kazanıyor hemde enerji kaybetmemiş oluyor. Ne de olsa çağ internet çağı. Eğer fiziksel bir işletme sahibiyseniz, işinizi mutlaka dijitale de taşımalısınız. Günümüz zamanında artık bu bir ihtiyaç konumundadır. Peki zaten bir E-Ticaret siteniz varsa bu siteyi nasıl geliştirebilirsiniz? Hadi gelin, E-Ticaret siteniz varsa dikkat etmeniz gereken noktaları hep birlikte öğrenelim.

E-Ticaret Siteniz Varsa Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Yazım Hataları

E-Ticaret sitelerinde yapılan yazım hataları müşterilerinin güvenini zedeleyebilir. En önemlisi “profesyonel” algısını tamamen yok edebilir. Ürün başlıklarında, açıklamalarda ve bütün içeriklerde kesinlikle bir tane bile yazım hatasının olmaması gerek. Bütün içeriklerinizi inceleyip, varsa yazım hatalarını düzeltmenizi şiddetle öneririz.

Karmaşık Yapı

Başarılı bir yapı demek, basit bir yapı demektir. Kullanıcı internet sitenize girdiği ilk an kafasının karışmaması lazım. Her şeyin belli bir noktada olması gerek. Örnek olarak telefon ile ilgili ürünler satan bir internet siteniz var. Telefon kılıfı olan bir sayfada aynı zamanda başka bir ürün olmamalı. O sayfada sadece telefon kılıfı kategorisine ait ürünler olmalı. Bu sayede kullanıcı istediği ürünü daha kolay bir şekilde bulabilir ve satın alabilir. İnternet sitenizin yapısını mutlaka ama mutlaka basit tutmaya çalışın.

Kalitesiz Görseller

Satışını yaptığınız ürünlerin görselleri kullanıcının her zaman en çok dikkat ettiği ve en çok baktığı noktadır. Ürün görselleriniz kaliteli olmalıdır. Kaliteden kastımız sadece çözünürlük değil. Görselleriniz tabii ki de iyi bir çözünürlüğe sahip olmalıdır. Ek olarak ürününüzü iyi tanıtan bir görsele ihtiyacınız var. Görsellerde mutlaka ürününüzün özelliklerinin fotoğrafları olmalı. Bu sayede kullanıcıyı daha kolay etkileyebilirsiniz.

Yetersiz Açıklama

Ürün açıklamaları ürünü kullanıcıya pazarladığınız bölümdür diyebiliriz. Açıklama kısmına ürününüz ile alakalı her şeyi mutlaka yazın. Ürün ile ilgili olabildiğince fazla detay verin. Eğer imkanınız varsa bir video hazırlayın ve videoda ürününüzü iyi bir şekilde tanıtın. Bu sayede kullanıcının aklında ki soru işaretlerini silebilir ve internet sitenize güvenmesini sağlayabilirsiniz.

Destek Vermemek

İnternet sitenize mutlaka bir canlı destek hattı ekleyin. Kullanıcılarınız size istediği zaman soru sorabilsin. En önemlisi karşısında bir yetkilinin olması kullanıcıya güven verir. Bu sayede çok daha kolay alışveriş yapabilir. Kullanıcılarınızın sorularına en kısa sürede cevap vermeye çalışın. Bu sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacaktır.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için “E-Ticaret Siteniz Varsa Bunlara Dikkat Edin!” konusunu ele aldık. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.