Toy Poodle Özellikleri Nasıl Bir Köpektir

24.06.2023
Toy Poodle Özellikleri Nasıl Bir Köpektir

Toy Poodle Özellikleri Nasıl Bir Köpektir sorusu Toy Poodle sahiplenmek isteyen kişinin aklına sıklıkla gelen sorular arasındadır. Poodle cinsi köpeğin enerjik ve aktif bir köpek olduğunu söylemek mümkündür. Aynı zamanda çok zeki ve sahibine oldukça sadıktır. Günlük enerjilerini atabilmek için uzun yürüyüşler ve çeşitli oyunlarla desteklenmesi gerekir.

Kıvırcık tüyleri ve dikkat çekici yüz tüpleri ile sevimli görünüme sahip köpek çeşitleri arasında yerini alır.

Apartman yaşamına uyum konusunda oldukça iyidir. Geceleri çok fazla ses çıkartmadıklarından apartmanda var olan diğer kişilerin rahatsız olması gibi konularda sahibini üzmediği görülür. Bahçe için uygun köpek cinslerinden değildir.

Toy Poodle zeki mi sorusuna karşılık eğitim süreçleri oldukça hızlı ilerlediğini söylemek mümkündür. Bir kuralı ya da bir komutu öğrenmek onun için oldukça basittir. Sahibine karşı oldukça sevecen yapıya sahiptir. Aynı şekilde evde var olan diğer canlılara karşı da oldukça yapıcı bir özelliği bulunur. Özellikle çocuklara karşı hareketli bir yapısı vardır.

Toy Poodle Nasıl Bir Köpek?

toy poodle

toy poodle

Toy Poodle nasıl bir köpek diye sorulduğunda sahibine oldukça düşkün bir köpek türü olduğunu söylemek mümkündür. Zaman zaman sahibini kıskandığı görülür. Yine aynı şekilde kendi kişisel eşyalarına karşı da duygusal bağ kurabilir. Bu nedenle nadir de olsa anlaşamadığı evcil hayvanlar bulunabilir.

Psikolojik olarak çok güçlü bir yapıya sahiptir. Kolay bir şeyden etkilenmediği gözlemlenir. Tehlike anında her ne koşulda olursa olsun kendini koruyabilecek güce sahiptir. Sinirlendiğinde çok yüksek tonda havlayarak tehdit edebilir. Sahibini tehlikeli durumlara karşı uyararak korumak isteyebilir.

Yeni tanıştığı kişilere karşı her zaman temkinli yaklaşır. Eve geldiği ilk sıralarda evde başka bir evcil hayvan bulunuyorsa 2 hayvanı karşılaştırmadan önce bir müddet Poodle’ın eve alışması gerekir,aynı zamanda  Kaniş ismi ilede bilinen bir ırktır .

Oldukça sosyal zekaya sahip olduklarından yeni ilişkiler kurmaya açıktır. Eğlenceli sempatik ve hareketlidir. Sevgiye ve ilgiye karşı her zaman vakti vardır. Sahibi kendisine karşı biraz soğuk davranması onu üzebilir.

Duygusal bir canlı olduğundan yüksek tonda bağırmak ve azarlanmak kendisine psikolojik olarak etkileyebilir. Bırak zekaları ile sahibinin tam olarak ne istediğini bile bilir. Aynı şekilde sahibinin mimiklerinden ve hareketlerinden komut alarak harekete geçebilir. Bu şekilde kısa sürede eğitimini tamamlayabilir.

toy poodle

toy poodle

Toy Poodle Bakımı

Toy Poodle bakımı köpeğin gür ve kıvırcık tüylerinin olmasından ötüri çok yoğun bir bakım programı olduğunu düşünmek mümkün olsa da aslında toy Poodle cinsi köpeğin tüy bakımı dahil olmak üzere bütün genel bakımları oldukça zahmetsiz ve kolaydır.

Genellikle tüy dökmeyen yapısı olduğundan bu cins köpeğin haftada bir yada iki haftada bir şeklinde taramak yeterli olur. Kirlendikçe banyosunu bekletmeden yapmak ve bayana sonra tüylerini iyice kurutmak gerekir. Hastalıklara karşı korunmak açısından düzenli olarak aşılarının yaptırılması oldukça önemlidir.

Uyku ve yemek saatlerini düzenli şekilde uygulamak ve  günde 2 porsiyon şeklinde beslemek yeterli olur. Aynı şekilde düzenli aralıklarla ödül maması, yaş mama gibi yiyecekleri de tüketmesi yararlı olur. Bu sayede hem köpeğin bünyesi daha sağlıklı olur hemde sahibi ile ilişkisi pekişmiş olur.

toy poodle

toy poodle

Toy Poodle Kaç TL 2023?

Toy Poodle kaç TL 2023 güncel fiyat nedir gibi soruların cevapları oldukça merak edilir. Toy Poodle güncel fiyatı 14.000 TL ile 29.000 TL arasında değişiklik gösterir. Arada oluşan fiyat farkına neden olan yaş, renk, gen yapısı, cinsiyet, sağlık durumu gibi faktörler fiyatı cüzi miktarda değiştirir.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.