iPhone’umu Bul Özelliğini Kapatma

06.10.2023
iPhone’umu Bul Özelliğini Kapatma

iPhone’umu Bul özelliğini nasıl kapatacağınızı bilmek istemenizin çeşitli nedenleri olabilir. iPhone’unuz kaybolduğunda veya çalındığında izini sürebilmek büyük bir avantaj olsa da, belki de aygıtlarınızın izlenmesini istemediğiniz için iPhone’umu Bul özelliğini nasıl kapatacağınızı bilmek istiyorsunuzdur. Ya da belki de mevcut iPhone’unuzu elden çıkarma zamanı gelmiştir ve tamamen sıfırlanması gerekiyordur.

Bir iPhone’da Bul özelliğini kapatmanın iki yolu vardır. Biri yalnızca Bul özelliği kapatıp başka bir şey yapmamanızı sağlarken, diğeri iCloud hesabınızı iPhone’unuzdan tamamen kaldırmanıza olanak tanır. İlki yalnızca Bul özelliğinden rahatsızsanız en iyisidir, ikincisi ise iPhone’u sıfırlıyorsanız zaman açısından daha verimlidir. Her iki yöntem de aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Ana ekran düğmesi olan bir iPhone kullanıyorsanız ekranınız biraz farklı görünebilir, ancak Touch ID veya Face ID özellikli bir iPhone kullanıyor olsanız da işlem aynı şekilde çalışır. Ağımı Bul’dan kaldırmak istediğiniz başka öğeler varsa bu yöntem iPad ve iPod Touch aygıtlarında da çalışır.

iPhone’umu Bul Özelliğini Doğrudan Kapatma

Bu, iPhone’umu Bul özelliğini kapatan ve başka hiçbir ayarı kapatmayan temel yöntemdir.

 1. Ayarlar uygulamasında iCloud hesap sayfanıza gidin. En üstte adınızın ve e-posta adresinizin bulunduğu büyük bir etiket vardır.
 2. Şimdi “Bul” seçeneğine dokunun.
 3. Ardından “iPhone’umu Bul “a dokunun.
 4. Sonraki ekranda, “iPhone’umu Bul “un yanındaki geçiş düğmesini kapatın.
 5. Şimdi seçiminizi onaylamanız gerekir. Apple Kimliği parolanızı girin ve ardından “Kapat “a dokunun.

Ve böylece işlem tamamlanmış olur. Apple’dan bunu yaptığınızı onaylayan otomatik bir e-posta almaya dikkat edin. Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz bu adımları izleyerek ve geçişi tekrar açarak bu işlemi tersine çevirebilirsiniz.

iPhone'umu Bul Özelliğini Kapatmak

iPhone’umu Bul Özelliğini Kapatmak

iCloud’u Kapatarak iPhone’umu Bul Özelliğini Kapatma

Bu seçenek, Bul dahil tüm iCloud özelliklerini devre dışı bırakır. Bu ayar, iPhone’unuzu sıfırlıyorsanız veya iCloud hesaplarınızı değiştiriyorsanız kullanışlıdır.

 1. Ayarlar’da, iCloud ayarlarınıza gitmek için sayfanın üst kısmındaki adınıza ve e-posta adresinize dokunun.
 2. En alta kadar kaydırın. Kırmızı “Oturumu kapat” düğmesine basın.
 3. iPhone’umu Bul özelliğini kapatmak için Apple Kimliği parolanızı girin. Bu, önceki yöntemi kullanarak elde ettiğiniz seçenekle aynıdır.
 4. Sonraki ekranda “İptal” seçeneğine dokunursanız iPhone’u iCloud’dan kaldırmazsınız ancak Bul özelliği devre dışı kalır. Devam etmeyi seçerseniz, artık tüm iCloud verilerini iPhone’un kendisine kaydetme fırsatına sahipsiniz. Saklamak istediğiniz seçenekleri seçin.
 5. Bu menü ile işiniz bittiğinde, sağ üst köşedeki “Oturumu kapat” seçeneğine dokunun.
 6. Emin olmak için iPhone, oturumu kapatmak istediğinizi bir kez daha kontrol edecektir. Açılan menüde tekrar “Oturumu kapat” seçeneğine dokunun.

Artık iCloud’u başarıyla kapattınız. Apple daha sonra size bunu yaptığınızı bildiren otomatik bir e-posta gönderecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.