PS4’ünüzün Kayıtlı Verilerini Nasıl Yedeklersiniz?

03.11.2021
PS4’ünüzün Kayıtlı Verilerini Nasıl Yedeklersiniz?

PS4’ünüzün kayıtlı verileri, saatlerce zor kazanılan ilerlemeyi içerir. Bu nedenle, ona hak ettiği özeni göstermeli ve kayıtlı verilerini sık sık yedeklemelisiniz. Neyse ki PS4’ünüzün kayıtlı verilerini birkaç saniye içinde yedekleyebilirsiniz.

PS4’ümdeki Kayıtlı Verileri Nasıl Yedeklerim?

Değerli kayıtlı verilerinizi yedekleme işlemi daha kolay olamazdı. Bunu yapmanın iki yolu vardır: bir USB belleğe kopyalamak veya bulut depolama alanına yüklemek. Elbette, kayıtlı verileriniz de dahil olmak üzere tüm PS4 verilerinizi tam olarak yedekleyebilirsiniz. Ancak bu, hem hızlı hem de verimli olan bu seçeneklerle karşılaştırdığınızda inanılmaz derecede zaman alan bir yöntemdir.

Yöntem 1: PS4’ünüzün Kaydedilmiş Verilerini Yedeklemek için bir USB Çubuk Kullanın

PS4’ünüzün kayıtlı verilerini yedeklemenin ilk yolu bir USB çubuğu kullanmaktır. Herhangi bir veriyi kaydetmeye çalışmadan önce USB sürücünüzü biçimlendirdiğinizden emin olun, aksi takdirde işlem çalışmayacaktır. USB çubuğunuzu PS4’ünüze takın. Ardından, Ayarlar > Uygulama Kayıtlı Veri Yönetimi > Sistem Depolamasında Kayıtlı Veriler > USB Depolama Aygıtına Kopyala’ya gidin. Şimdi, sadece bir oyun seçin, kayıtlı verilerinin bir kısmını veya tamamını seçin ve işiniz bittiğinde Kopyala’yı seçin.

Aynı anda birden fazla kayıtlı veriyi kopyalamak istiyorsanız, kumandanızdaki Seçenekler düğmesine basın ve Birden Çok Uygulama Seç öğesini seçin. Ardından, kopyalamak istediğiniz oyunlar için kayıtlı verileri seçin ve işiniz bittiğinde Kopyala’yı seçin.

Yöntem 2: PS4’ünüzün Kaydedilmiş Verilerini Yedeklemek için Bulut Depolamayı Kullanın

PS4’ünüzün kayıtlı verilerini yedeklemenin ikinci yolu bulut depolamadır. Bu seçenek PlayStation Plus’ın avantajlarından biri olduğundan, yararlanmak için PS Plus üyesi olmanız gerekir. Birinci yönteme benzer şekilde, Ayarlar > Uygulama Kayıtlı Veri Yönetimi > Sistem Depolamasında Kayıtlı Veriler > Çevrimiçi Depolamaya Yükle seçeneğine gidin. Buradan, süreç birinci yöntemle aynıdır, bu yüzden devam edin ve bunu takip edin. Ayrıca oyunlarınızdan kaydedilen verileri doğrudan PS4’ünüzün ana ekranından bulut depolama alanına yükleyebilirsiniz. İstediğiniz oyunu vurgulayın, Seçenekler’e basın ve Kayıtlı Verileri Karşıya Yükle/İndir > Tümünü Yükle/Seç ve Yükle’yi seçin.

Ayrıca Uygulama Kayıtlı Veri Yönetimi menüsünde şık bir Otomatik Yükleme özelliği de vardır. Bu, PSN’den çıkış yaptığınızda (örneğin, PS4’ünüzü dinlenme moduna ayarladığınızda) hangi oyunların kayıtlı verilerini otomatik olarak yüklemek istediğinizi seçmenize olanak tanır.

Kayıtlı Verileri PS4’üme Nasıl Aktarırım?

Örneğin, yeni bir PS4’ünüz varsa ve kayıtlı verilerinizi ona kopyalamak istiyorsanız, bu inanılmaz derecede kolaydır. İlk önce Uygulama Kayıtlı Veri Yönetimi menüsüne gidin. USB çubuğunuzdaki kayıtlı verileri PS4’ünüze kopyalamak istiyorsanız, kayıtlı verilerinizin bulunduğu USB çubuğunu PS4’ünüze takın ve USB Depolama Aygıtında Kayıtlı Veriler > Sistem Depolamasına Kopyala’dan geçin.

Kaydedilmiş verileri bulut depolama alanınızdan PS4’ünüze indirmek istiyorsanız, Çevrimiçi Depolama Alanında Kayıtlı Veriler > Sistem Depolamasına İndir seçeneğine gidin. Buradan işlem, kaydedilmiş verileri PS4’ünüze kopyalamakla aynıdır. Kaydedilmiş verileri PS4’ünüzün ana ekranı aracılığıyla indirmek istiyorsanız, oyununuzu vurgulayın, Seçenekler’e basın ve Kayıtlı Verileri Yükle/İndir > Tümünü İndir/Seç ve İndir öğesini seçin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.