Video Nasıl Boomerang Çevrilir?

05.03.2023
Video Nasıl Boomerang Çevrilir?

Boomerang videoları Instagram’da bir trend olarak başladı. O zamandan beri insanlar onları TikTok ve Snapchat gibi sosyal medya ağlarında paylaşmaya devam etti ve Boomerang’lar yalnızca daha fazla popülerlik kazandı. Snapchat veya Instagram gibi uygulamalar, videoları tekrarlamanıza ve Boomerang’lar oluşturmanıza izin veren yerleşik özelliklere sahiptir. Peki ya kayıtlı videolarınızdan birini bir Boomerang’a dönüştürmek isterseniz? Bu eğitimde, film rulonuzdaki veya galerinizdeki kayıtlı videolarınızdan nasıl Boomerang videoları oluşturacağınızı göstereceğiz.

Boomerang Nedir?

Boomerang video, birkaç video veya fotoğraftan oluşan kısa bir video döngüsüdür. Ses içermez ve bir GIF ya da canlı fotoğraf gibi görünür. Oluşturulduğu günden bu yana, Boomerang klipleri Instagram’da, özellikle de Instagram hikayelerinde bir trend haline geldi.

Instagram, doğrudan Instagram uygulaması içinde Boomerang efektli kısa video klipler kaydetmenize olanak tanıyan yerleşik bir işleve sahiptir. Tek yapmanız gereken yeni Instagram hikayenizi çekerken Boomerang simgesini seçmek ve uygulama yeni Instagram videonuzu otomatik olarak bir Boomerang’a dönüştürecektir. Aynı şeyi yapmanızı sağlayan ayrı bir Instagram Boomerang uygulaması da var. Ancak, her iki uygulama da önceden kaydedilmiş mevcut bir videoyu Boomerang’a dönüştürmenize izin vermez.

Mevcut Bir Video Nasıl Boomerang’a Dönüştürülür?

Telefonunuzdaki videoları Boomerang’a dönüştürmek ister misiniz? Bu işleve sahip video düzenleyicilerden birini kullanarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Boomerang oluşturucunuzu seçerken, kullanacağınız cihazı ve uygulamanın uyumlu olup olmadığını göz önünde bulundurun. Doğru video düzenleme aracını seçerken kontrol etmeniz gereken diğer şey, seçenekleridir: videonuz için bir Boomerang efekti oluşturmak için bu aracı kullanıp kullanamayacağınız. Son olarak, çoğu uygulama bitmiş Boomerang videonuza bir filigran ekleyecektir. Genellikle, bu uygulama için abonelik planı satın alırsanız bunu kaldırabilirsiniz, bu nedenle Boomerang’ınızı oluşturmaya başlamadan önce fiyatı kontrol etmek en iyisidir. İşte mevcut bir videoyu Boomerang’a dönüştürmek için farklı cihazlarda kullanabileceğiniz en iyi video yapımcılarından bazıları.

Video Boomerang Çevirme

Video Boomerang Çevirme

CapCut

CapCut, ByteDance tarafından geliştirilen ve herhangi bir videoyu bir başyapıta dönüştürmenize yardımcı olacak düzinelerce farklı video düzenleme aracına sahip %100 ücretsiz hepsi bir arada bir video düzenleyicidir. Videonuzu kırpmak, müzik eklemek, video klipler arasında geçişler eklemek ve daha fazlası için kullanabilirsiniz. CapCup’ın özel bir Boomerang aracı yoktur, ancak film rulonuzdan Boomerang videoları oluşturmak için Kopyala ve Geri Al özelliklerini kullanabilirsiniz. CapCut kullanarak bir Boomerang videosu oluşturmak için uygulamayı indirin ve aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Akıllı telefonunuzda CapCut’ı açın.
 2. Yeni proje’yi seçin.
 3. Telefonunuzdan Boomerang’a dönüştürmek istediğiniz bir video seçin ve Ekle’yi seçin.
 4. Video klibi seçin ve Kopyala ve Ters Çevir seçeneklerini görene kadar ekranın altındaki araçlar arasında gezinin. Boomerang’ınızı daha uzun yapmak istiyorsanız, bu adımı tekrarlayın ve orijinal videonuzun daha fazla kopyasını ekleyin.
 5. CapCut, uygulamanın filigranıyla videonuza otomatik olarak Bitiş ekler, ancak sağ alt köşedeki Sil’i seçerek bunu kolayca kaldırabilirsiniz.
 6. Sağ üst köşede, videonuzu Dışa Aktarmak için ok simgesini seçin.

Boomerang’ınız artık telefonunuzun galerisine kaydedilmiştir.

KineMaster

Akıllı telefon kullanımı için özel olarak oluşturulmuş bir araç kullanmak istiyorsanız, KineMaster’ı deneyin. Android veya iOS cihazlarda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir video düzenleyicidir. Uygulamayı Apple App Store ve Google Play Store’dan indirebilirsiniz. KineMaster kullanarak bir Boomerang oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Akıllı telefonunuzda KineMaster uygulamasını açın.
 2. Oluştur > Yeni Proje’yi seçin.
 3. Videonuz için arzu ettiğiniz En Boy oranını seçin. 9:16, Boomerang videonuzu Instagram’da paylaşmak için mükemmel bir seçenektir. Devam etmek için Oluştur’u seçin.
 4. Telefonunuzdan Boomerang’a dönüştürmek istediğiniz video dosyasını telefonunuzdan seçin.
 5. Daha fazla seçenek açmak için sol üst köşedeki üç yatay nokta simgesini seçin. Ardından Çoğalt’ı seçin.
 6. Çoğaltılan videoya tıklayın ve ekranın sağ tarafındaki menüden Ters Çevir’i seçin.
 7. Boomerang’ınızı telefonunuzun galerisine indirmek için Dışa Aktar düğmesini ve Video Olarak Kaydet’i seçin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.