PS4 Profil Kapak Resminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

15.09.2021
PS4 Profil Kapak Resminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

PS4 profilinizin birçok bölümünü kişiselleştirebilir ve profilinizi size özel hale getirebilirsiniz. Değiştirebileceğiniz yönlerden biri, PS4 profil kapak fotoğrafınızdır. PS4 profil kapak fotoğrafınızı nasıl değiştirebileceğiniz ve istediğiniz herhangi bir görüntüye nasıl ayarlayabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

PS4 Profil Kapak Fotoğrafımı Nasıl Değiştiririm?

PS4’ün profil kapak fotoğrafını hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Öncelikle, PS4 profil kapak resmi ayarlarınıza gitmeniz gerekiyor. Bunu şu yollardan biriyle yapın;

  • Ayarlar > Hesap Yönetimi > Hesap Bilgileri > Profil > Kapak Resmi
  • Profil > … > Kapak Resmini Değiştir

Buradan PS4 profil kapak resminizi ekleyebilir, değiştirebilir ve kaldırabilir ve bunun için bir arka plan rengi seçebilirsiniz. Profil ayarlarınızda, PS4 profil avatarınızı değiştirmek de dahil olmak üzere çeşitli şeyleri değiştirebilirsiniz.

PS4 Profil Kapak

Kapak Resmini Değiştir’i seçin. Artık ekran görüntülerinizden birini PS4 kapak resminiz olarak seçebilirsiniz. Bu, ilk başta yalnızca otomatik kupa ekran görüntüleri, oyun içi ekran görüntüleri veya çekmiş olabileceğiniz genel PS4 ekran görüntüleri arasında seçim yapabileceğiniz için sınırlayıcı gelebilir. Ancak, kapak resminizi istediğiniz resme ayarlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için PS4’ünüzün İnternet Tarayıcısı uygulamasına gidin, istediğiniz bir resmi arayın, tam ekrana gitmek için kare tuşuna basın, ardından kumandanızdaki Paylaş düğmesini kullanarak resmin ekran görüntüsünü alın.

Ayrıca PS4’ünüzle senkronize olan arkadaşlarınıza anlık mesajlar göndermek için PS App’i kullanabilirsiniz. Bu nedenle, telefonunuza bir resim indirin, PS App aracılığıyla bir arkadaşınıza gönderin, resme PS4’ünüzün Mesajlar bölümünden erişin, “bilgi” isteminin kaybolmasını bekleyin, ardından ekran görüntüsünü alın. Bu yöntemlerden herhangi biriyle, yalnızca PS4 ekran görüntülerinin ötesine geçebilir ve PS4 fotoğrafınıza en uygun olduğunu düşündüğünüz görüntüyü kullanabilirsiniz.

PS4’ünüzü Kişiselleştirin ve Düzenleyin

Artık PS4 fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz! Her şeyi sık sık karıştırmaktan çekinmeyin ve şık duvar kağıtları ile benzersiz oyun içi ekran görüntüleriniz arasında geçiş yapın. Hem PS4’ünüzün görünümünü hem de düzenini kontrol ettiğinizden emin olun; her ikisi de çok önemli bir rol oynar ve PS4’ünüzü sizin için olabilecek en iyi sistem haline getirir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM