iPhone’da Ayrıntılı Pil Kullanım İstatistiklerini Nasıl Görebilirim?

18.02.2023
iPhone’da Ayrıntılı Pil Kullanım İstatistiklerini Nasıl Görebilirim?

Apple, iPhone ve iPad’de ayrıntılı pil kullanım istatistikleri sunar. Araçlar, ne kadar pil kullandığınızı ve nasıl kullandığınızı görmeyi kolaylaştırır.

Ayrıntılı Pil Kullanımı

Cihazınızdaki pil bilgilerini bulmak için Pil altındaki Ayarlar uygulamasına gidin. Ekranda, Pil Sağlığı için tanıdık Düşük Güç Modu geçişini ve bağlantısını göreceksiniz. Bunun altında, Son 24 Saat ve Son 10 Gün olmak üzere iki seçenek bulacaksınız.

Son 24 Saat

Bu görünümün altında, pilinizin en son yüzde 100 şarj düzeyine ulaştığı zamanı ve ardından son 24 saatteki pil düzeylerini gösteren bir çizgi grafiği görürsünüz. Etkinlik altında, Ekran Açık ve Ekran Kapalı zamanlarını gösteren bir Kullanım Süresi çubuk grafiği göreceksiniz. Her bir çubuk, açık yeşil (ekran açık olduğunu temsil eder) ve turkuaz bölümler (ekran kapalı) olarak renk kodludur. Bunu, uygulamaya göre pil kullanımının bir listesi izler. Uygulamaları etkinlik yüzdesine veya pil kullanım süresine göre sıralayabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte, mobil Safari hesaplarının son 24 saat veya bir saat 16 dakika boyunca iPhone kullanımının yüzde 24’ünü oluşturduğunu görebilirsiniz.

iPhone'da Ayrıntılı Pil Kullanım İstatistikleri

iPhone’da Ayrıntılı Pil Kullanım İstatistikleri

Son 10 Gün

Son 10 Gün görünümü, son 24 saati gösteren görünüme benzer, tek fark, pil düzeyi tablosunun güne göre pil kullanımı için bir tabloyla değiştirilmiş olmasıdır.

Daha Fazla Detay

Dört grafikten herhangi birinde, uygulama kullanımını bir zaman diliminde göstermek için grafikleri filtreleyebilirsiniz. Bunu çizelgelerden birindeki konuma dokunarak yapabilirsiniz. Seçimi kaldırmak için saate tekrar dokunun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.