Hangi Yazılım Dilini Öğrenmeliyim?

28.08.2020
Hangi Yazılım Dilini Öğrenmeliyim?

Günümüzde birçok yazılım dili mevcuttur. Kesin olmamakla beraber 150’den fazla yazılım dili olduğu tahmin edilmektedir. Bu kadar fazla yazılım dili olunca da insanların aklında ister istemez “Hangi yazılım dilini öğrenmeliyim?” sorusu beliriyor. Bu kadar fazla yazılım dilinin olmasının sebebi, ihtiyaçtır. Her yazılım dilinin yapılmasının bir nedeni vardır. Hadi gelin, hangi yazılım dilini öğrenmelisiniz buna birlikte karar verelim.

Yazılım Dili Seçme!

Aslında hangi yazılım dilini öğrenmeliyim sorusunun cevabı çok basit. Siz ne yapmak istiyorsanız o dili öğrenmelisiniz. Örnek verecek olursak, bir internet sitesi geliştirmek istiyorsanız PHP, HTML, CSS dillerini öğrenmeniz gerekmektedir. Bir masaüstü programı geliştirmek istiyorsanız C++, C# tarzı diller öğrenmeniz gerekmektedir. Yani ilk önce ne yapmak istediğinizi bulmalı ve daha sonra onu nasıl yapabileceğinizi öğrenmelisiniz.

En Çok Para Kazandıran Yazılım Dili

En çok para kazandıran yazılım dili denilen bir şey ne yazık ki yok. Bir yazılımcı ne kadar çok yazılım dili biliyorsa o kadar kolay para kazanır. Dijital bir çağda yaşadığımız için artık her şey yazılımdan ibaret diyebiliriz, bu yüzden yazılım bilen para kazanır, çok yazılım dili bilen ise çok para kazanır.

Yazılım dili öğrenirken ana hedefiniz para olmamalıdır. İlk önce kendinizi geliştirip iyi bir yazılımcı olmalısınız zaten para daha sonradan kendiliğinden gelecektir, emin olabilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için “Hangi Yazılım Dilini Öğrenmeliyim?” konusunu detaylı bir şekilde cevaplandırdık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.