Valorant FPS Gösterme

15.12.2020
Valorant FPS Gösterme

Valorant, Riot Games tarafından 2 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sunulmuş bir FPS oyunudur. Unreal Engine oyun motorunu kullanan Valorant bir tek Windows platformunda oynanabilir durumdadır. Günümüzde birçok oyuncu tarafından zevkle oynanmaktadır. En büyük rakibi olan CS:GO oyunu ile başa baş rekabet etmektedir. Biz bugün Valorant FPS gösterme işleminin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatacağız. Lafı daha fazla uzatmadan hadi başlayalım!

FPS Nedir?

FPS “Frame Per Second/Saniyelik Görüntü Sayısı” yani saniyede ekrana aktarılan kare sayısı demektir. FPS değeriniz ne kadar yüksek olursa oyununuz o kadar akıcı olur. Düşük FPS değerlerinde oynarsanız oyundan çok keyif alamazsınız. Oyununuz akıcı olmayacağından kötü oynamanız da kaçınılmaz olacaktır.

Valorant FPS

Valorant FPS Gösterme

Valorant oyununda FPS göstermek aslında çok basit bir işlemdir fakat oyuna yeni başlamışsanız bu sizin için biraz zor olabilir. Merak etmeyin, birazdan sizler için madde madde anlatacağız. Altta ki maddeleri takip ederek Valorant’ta FPS değerinizi anlık olarak görebilirsiniz.

  • Valorant’a giriş yapın.
  • Sağ üst köşeden ayarlar bölümüne gelin.
  • “Video” sekmesine girin.
  • Hemen altında bulunan “Nitelikler” bölümüne girin.
  • İstemci FPS bölümünü “Sadece Metin” olarak seçin.

Tebrik ederiz, artık sol üst köşede FPS değerinizi anlık olarak görebileceksiniz. Anlık olarak görebildiğiniz için oyunda yaptığınız her harekette FPS değerinizi kontrol edebilirsiniz. Valorant oyununu 60 FPS değerinin altında oynamanızı tavsiye etmeyiz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Valorant FPS Gösterme” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.