Netflix’te Özel Bir Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

26.02.2023
Netflix’te Özel Bir Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

Netflix şu anda en yaygın kullanılan akış hizmetlerinden biridir. Her gün milyonlarca insan en sevdikleri dizi ve filmlerin uzun bir bölümünü izliyor. Netflix’in harika bir özelliği, her biri kendi görüntüleme geçmişine ve önerilerine sahip beş adede kadar profil oluşturma fırsatıdır. Ancak, özel bir Netflix profil resmi oluşturamazsınız; yalnızca temel şablonlar mevcuttur. Peki size Netflix profil resmi seçebileceğinizi söylesek? Varsayılan Netflix avatarınızın yerine bir GIF koymaya ne dersiniz ? İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Özel bir Netflix Profil Resmi Nasıl Kurulur?

Netflix, kullanıcıların resimlerini profil resmi olarak yüklemelerine izin vermez. Ancak, ” Netflix için Özel Profil Resmi ” adlı bir Google Chrome uzantısı, herhangi bir görüntüyü Netflix PFP’niz olarak kullanmanıza olanak tanır.

Netflix'te Özel Bir Profil Resmi Ayarlama

Netflix’te Özel Bir Profil Resmi Ayarlama

Netflix profilinize kişisel bir fotoğraf yüklemek için Netflix için Özel Profil Resmi tarayıcı uzantısını kullanın. Profil resminiz yalnızca uzantının yüklü olduğu Chrome tarayıcısında güncellenecektir; tüm cihazlarınızda senkronize edilmeyecektir. Eklentiyi nasıl yükleyeceğiniz ve Netflix profil resminizi değiştirmek için nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır: Google’da Netflix için Özel profil resmi uzantısını arayın veya bu bağlantıyı ziyaret edin. Sayfaya girdikten sonra, Chrome’a ​​​​Ekle’ye dokunun . Uzantı otomatik olarak tarayıcınıza eklenecektir. Kurulumdan sonra, zaten Netflix’te oturum açtıysanız, profil sayfanız yeni bir sekmede açılır. Ardından, özel bir profil resmi ayarlamak için:

  1. Google Chrome penceresinin sağ üst köşesindeki Uzantılar düğmesini tıklayarak uzantıyı seçin.
  2. Platform listesinden Netflix’i seçin. Netflix ana sayfanıza yönlendirileceksiniz.
  3. ” Özel profil fotoğrafı yükle ” kutusundaki Profil açılır menüsünden düzenlemek istediğiniz profili seçin.
  4. “ Resminizi yükleyin (en fazla 5MB) ” butonuna tıklayın.
  5. Bilgisayarınızda istediğiniz görüntüyü bulup seçin ve ardından Aç düğmesine tıklayın.
  6. Hizalama kutusunun simgeleri, gönderildikten sonra görüntünün konumunu ayarlamanıza izin veren temel bir kırpma aracı görevi görür.
  7. Kırpmadan memnunsanız uzantıyı kapatın ve yeni profil resminizi görmek için Netflix sayfasını yenileyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.