PS4 Kulaklık Sesi Nasıl Ayarlanır?

09.09.2021
PS4 Kulaklık Sesi Nasıl Ayarlanır?

Kulaklığınızı PS4 kontrol cihazınıza bağladığınızda daha sürükleyici ve ilgi çekici bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ancak, hızlı bir şekilde nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, kulaklığınızın ses seviyesini kontrol etmek acı verici olabilir. PS4’ünüzde oyun oynarken kulaklık ses düzeyini birkaç saniyede nasıl değiştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

PS4’te Kulaklık Sesini Nasıl Kontrol Edersiniz?

Yani PS4’ünüzde kulaklığınızın ses kontrolüne erişmek için iki seçeneğiniz var. Uzun bir yol ve çok kısa bir yol var. Her ikisini de geçelim.

Uzun Yol

Uzun yol, PS4’ünüzün ayarlarına gitmektir, Cihazlar’a ilerleyin, Ses Cihazları’nı ve ardından Ses Kontrolü (Kulaklıklar) öğesini seçin. Bu, oyun oynarken ses seviyesini değiştirme gereğini düşündüğünüzde oldukça uzun bir yoldur. Özellikle sık sık yapmanız gerekiyorsa, PS4’ünüzün ana ekranına, oyunun ortasına gitmek ve kulaklığınızın ses seviyesini ayarlamak sizi deneyimin dışına çıkarabilir. Neyse ki, kulaklık sesinizi ayarlamanın daha hızlı ve daha sorunsuz bir yolu var.

Kulaklık

Kısa Yol

PS4’ünüzde kulaklık sesinizi ayarlamanın kısa (ve en iyi) yolu Hızlı Menü’dür. Ayarlarınıza gitmenin dur-kalk yapısından kaçınacak ve daha akıcı, daha rahat bir oyun deneyiminin keyfini çıkaracaksınız.

Bir oyunda olsun ya da olmasın, Hızlı Menüyü getirmek için kumandanızın PS düğmesini basılı tutun. Ardından Ses/Cihazlar’a gidin ve Ses Kontrolü (Kulaklıklar) öğesini seçin. Bu çok daha hızlı bir yoldur ve bir kez alıştıktan sonra ses seviyenizi birkaç saniye içinde ayarlayabileceksiniz.

Kontrol cihazınız çalışıyorsa, kulaklığınızın ses seviyesini Hızlı Menü ile kontrol etmeyi can sıkıcı bulabilirsiniz. Kontrol cihazınız kulaklığınızı tanımayabilir, bu nedenle seslerini ayarlamak şöyle dursun onları kullanamazsınız. Neyse ki, en yaygın PS4 denetleyici sorunlarını çözmek için harika sorun giderme ipuçlarımız var.

Oyun Oynarken PS4 Kulaklık Ses Seviyenizi Kontrol Edin

Artık PS4 kulaklık sesinizi kontrol etmek için hızlı ve neredeyse kusursuz bir yolunuz var! Yakında en sevdiğiniz oyunların keyfini çıkarırken kulaklık sesinizi istediğiniz gibi ve istediğiniz zaman ayarlayabileceksiniz. Ayrıca, dijital olsalar bile bu oyunların keyfini hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak çıkarabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM