Apple Watch’unuzda Alarmlar Nasıl Kurulur ve Yönetilir?

26.01.2023
Apple Watch’unuzda Alarmlar Nasıl Kurulur ve Yönetilir?

Bu adım adım kılavuzda Apple Watch’unuzda alarmları nasıl kuracağınızı, düzenleyeceğinizi, sileceğinizi ve yöneteceğinizi öğrenin. Bu adımlar, Series 8, 7, 6, 5, SE veya watchOS 9 çalıştıran Apple Watch Ultra gibi tüm Apple Watch modelleri için geçerlidir.

Apple Watch Alarm Kurmak

Apple Watch’unuzda bunu yapmanın iki yolu var.

Siri’yi Kullanma

Apple Watch’ınıza alarm eklemenin en kolay yollarından biri Siri’yi kullanmaktır. Siri’yi çalıştırdıktan sonra, “Sabah 7’ye alarm kur” veya “Sabah 7’ye tekrar eden alarm kur” gibi bir şey söylemeniz yeterlidir; Siri bu alarmı sizin için oluşturacaktır.

Alarmlar Uygulaması

  1. Apple Watch’unuzda Alarmlar uygulamasını başlatın ve Alarm Ekle’ye dokunun.
  2. Saat kutusuna dokunarak ve ardından Digital Crown’u döndürerek alarm saatini ayarlayın. Ardından, dakika kutusuna dokunun ve tekrar Digital Crown’u kullanarak ayarlayın. Uygun şekilde AM veya PM’e dokunmayı unutmayın.
  3. Her şey bittiğinde, Apple Watch’ınızda alarmı ayarlamak için yeşil onay işareti simgesine basın.
Apple Watch'unuzda Alarmlar Nasıl Kurulur

Apple Watch’unuzda Alarmlar Nasıl Kurulur

Sessiz Bir Alarm Kurun

iPhone’unuz gibi, Apple Watch’unuzda da yalnızca titreyip bileğinize dokunan ancak ses çıkarmayan alarmlar ayarlayabilirsiniz. Yanınızda uyuyan kişiyi 05:00 alarmınızla rahatsız etmek istemiyorsanız, sessiz bir alarm yardımcı olur! iPhone’unuzda yalnızca titreşimli alarmlar ayarlama işlemi açık olsa da, Apple Watch’unuzda her alarm için bir ses veya titreşim ayarı yoktur. Bunun yerine, Apple Watch alarmınızın yalnızca titreşmesini ve ses çıkarmamasını istiyorsanız sessiz modunu açın. Bunu yapmak için, Kontrol Merkezini açmak için saat yüzünün altından yukarı kaydırın ve zil simgesine dokunun. Artık Apple Watch alarmınız yalnızca bileğinize dokunacak ve sizi standart alarm ziliyle uyarmayacak.

Apple Watch’ta iPhone Alarmı

iPhone veya Apple Watch’unuzda ayarladığınız alarmlar eşzamanlanmaz, aygıtta kalır. Bu, iPhone’unuzda bir 15:52 alarmı ayarlarsanız Apple Watch’unuzdaki Alarmlar uygulamasında görünmeyeceği anlamına gelir. Ancak, iPhone alarmı çaldığında Apple Watch’unuzun titreşmesini ve çalmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın ve Saatim sekmesinden Saat’e dokunun.
  2. iPhone’dan Anlık Uyarılar için anahtarı etkinleştirin.

Bir Alarmı Düzenleyin veya Özelleştirin

  1. Apple Watch’unuzdaki Alarmlar uygulamasında mevcut bir alarma dokunun.
  2. Buradan alarm saatini değiştirebilirsiniz; her gün, hafta içi, hafta sonu veya haftanın herhangi bir gününde tekrar edecek şekilde ayarlayın; bir alarm adı/etiketi ekleyin; veya Erteleme özelliğini etkinleştirin/devre dışı bırakın.
  3. Yapılan değişikliklerle, saat ekranınızın sol üst kısmındaki geri düğmesine (<) dokunun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.