Zoom Toplantısında Nasıl El Kaldırılır?

01.06.2024
Zoom Toplantısında Nasıl El Kaldırılır?

Zoom toplantıları son zamanlarda çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu toplantılarda bir şey söylemek veya soru sormak istediğinizde, klasik yüz yüze toplantılardaki gibi el kaldırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bir Zoom toplantısında nasıl el kaldırılacağı konusunda adımları açıklayacağız.

Zoom Toplantısında El Kaldırma

İlk adım, Zoom toplantısında soru sormak veya bir konuda konuşmak istediğinizde, toplantının yöneticisine veya moderatörüne belirtmek olmalıdır. Bu sayede onlar size sıra vererek söz hakkı tanıyacaktır.

Zoom Toplantısında El Kaldırma

Zoom Toplantısı El Kaldırma

Zoom platformunda yer alan “Katılımcılar” sekmesine tıklamak olmalıdır. Bu bölümde, toplantıya katılan diğer kişilerin listesini görebilirsiniz. Buradan sıra size geldiğinde el kaldırma seçeneğini kullanabilirsiniz.

El kaldırma simgesine tıklamak olmalıdır. Bu simge genellikle ekranınızın alt kısmında bulunur ve bir el sembolünü temsil eder. Bu simgeye tıklayarak, moderatöre elinizi kaldırdığınızı belirtmiş olursunuz.

Moderatörün size sıra vermesini beklemektir. Moderatör genellikle sıra size geldiğinde size mikrofon açma veya kamera açma izni verir. Böylece sorunuzu sorabilir veya istediğiniz konuda konuşabilirsiniz.

Son adım, sorunuzu sorduktan veya fikirlerinizi paylaştıktan sonra elinizi indirmenizdir. Böylece diğer katılımcıların da sıra gelmesi ve fikirlerini paylaşması için yer açmış olursunuz. Elinizi indirmek genellikle aynı el kaldırma simgesine tıklayarak yapılabilir.

Bir Zoom toplantısında el kaldırma işlemi oldukça basit ve kullanışlıdır. Bu adımları takip ederek, toplantıya katkıda bulunmak veya sorularınızı sormak için kolayca söz hakkı alabilirsiniz. Zoom toplantılarındaki iletişimi ve etkileşimi arttırmak için bu adımları uygulayarak daha aktif bir şekilde katılım sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.