Melis Sezen Boy Kilo Yaş, Kimdir?

09.08.2021
Melis Sezen Boy Kilo Yaş, Kimdir?

Türk kadın aktris ve oyuncu Melis Sezen, 2020 yılında başlayan ve yüksek reyting oranları yakalayan Sadakatsiz dizisinde Derin Güçlü Arslan rolü ile daha geniş kitlelere ulaştı.

Melis Sezen Nereli Kaç Yaşında?

1997 yılında 2 Ocak tarihinde İstanbul Silivri ilçesinde doğan Sezen, iki çocuklu bir ailenin tek kız çocuğudur. Güzel oyuncu, hem baba hem de anne tarafından Balkan göçmeni ailesinden gelmektedir. Baba tarafı Makedonya ve Arnavutluk, anne tarafı ise Yunanistan Selanik göçmenidir.

Küçük yaşlarda ailesinin desteği ile tiyatroya başlayan başarılı oyuncu, farklı merkezlerde bulunan tiyatro eğitimleri almıştır. Ali Solmaz Tiyatrosu ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi tiyatro eğitimleri almıştır. Sezen, Selimpaşa Atatürk Lisesinde okumuştur. Daha sonra Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nden mezun olmuştur.

Melis Sezen

Melis Sezen Oynadığı Diziler

Güzel oyuncunun ilk dizi deneyimi, 2016 yıllarında Star TV’de yayınlanan Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile karşımıza çıkmıştır. Genç oyuncu, burada Asya Turan karakterine hayat vermiştir. Bu ilk dizide yardımcı karakteri oynayan Sezen için kariyer basamakları genç yaşta yükselişe geçmiştir. Başarılı oyuncu, bu diziden sonra tüm yapımlarda başrol teklifleri almıştır.

2017 yıllarında gösterime giren Siyah İnci dizisinde Ebru rolünü canlandırmıştır. Bu dizi, 20. Bölümden sonra reytingleri düşük olduğu için sonlanmıştır.

2019 yıllarında projeleri daha da artan başarılı aktris, İnci adlı dizide başrolü Burak Sevinç ile birlikte paylaşmıştır. Fakat bu proje yalnızca 9. bölümden sonra reyting nedeniyle yayından kaldırılmıştır. Melis Sezen’in reyting konusundaki talihsizliği yine 2019 yılında Sevgili Geçmişte devam etmiştir. Bu projede 8. Bölümden sonra final yapmıştır.

2020 yılında TRT 1’de yayınlanan 12 bölümlük mini dizisi olan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde Nazan Hanım karakterine hayat vermiştir. Bu mini diziden sonra şuanda sezonunun flaş dizilerinden biri olan Sadakatsiz dizisinde oynamaktadır.  Bu dizide evli ve 1 çocuk babası olan Volkan Arslan (Caner Cindoruk) ile yaşadığı evlilik dışı ilişkisi olan Derin Güçlü’yü hayat veren Melis Sezen, kariyerine bu yapım ile birlikte ayrı bir sayfa açmıştır. Dizide Derin ve Volkan ilişkisini duyan Asya (Cansu Dere) eşinden ayrılmıştır. Bunun üzerine Derin ile Volkan evlenir. Sezen, bu dizide kocası ve onun eski eşi arasında kalan, sorunlu bir ilişkiye sahip çıkan genç bir kadını oynamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM