Afra Saraçoğlu Boy, Kilo, Yaş, Kimdir?

12.01.2023
Afra Saraçoğlu Boy, Kilo, Yaş, Kimdir?

2021 yıllarında verdiği bir röportajda, maskülen bir yanı olduğunu söyleyen Afra Saraçoğlu, kendini şu şekilde tanımladı: “Delidoluyum, muzırım, eğlenceliyim. Çoğu şeyi dalgaya alırım. Hümanistim, ayrıntıcıyım, mükemmeliyetçiyim. Ayrıntılara takılmak bazen beni yorar. Kıyafet gibi şeyleri nadir olarak alırım. Yatırımımı genellikle kendi gelişimime yaparım. Mesleğimle paralel sanat dalları ile ilgili şeylere vakit harcarım. Duygusal açısında eskiden daha kapalıydım. Oyunculuk ile daha çok empati yapmaya, insanları anlamaya başladım. İnsanları, ağaçları, hayvanları, renkleri daha çok sevmeye başladım.”

Afra Saraçoğlu’nun Hayat Hikayesi

2 Aralık 1997 yılında Balıkesir’in Edremit ilçesinde doğmuştur. Afra Saraçoğlu aslen Balıkesir Edremitlidir. Çocukken, babası ile annesi boşanınca annesi ile birlikte Antalya’da hayatını sürdürmüştür. Annesi bir gayrimenkul şirketinde çalışmıştır.

Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 13 yaşında Antalya’da modellik yaparak çalışma hayatına başlayan Afra Saraçoğlu, ilk oyunculuk deneyimi 2016 yıllarında başrollerini Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerini paylaştığı ‘İkinci Şans’ filmi ile yaşadı. 2017 yıllarında ‘Fazilet Hanım ve Kızları’ dizisi ile ilk kez televizyon ekranlarında yer almıştır. 2019 yıllarında ‘Kardeş Çocukları’ isimli dizide 21 bölüm rol almıştır. 2020’nin ilk aylarında başlayan fakat koronavirüs salgını sebebiyle ara verilen ‘Öğretmen’ dizisinde ‘Gizem’ karakteri ile boy göstermiştir. Fakat dizi 9. bölümde final yapmıştır. 2021 yıllarında ‘Yeşilçam’ dizisinde ‘Tülin Saygı’ karakteri ile beğeni toplamıştır. 2022 yıllarında ‘Yalı Çapkını’ isimli dizide ‘Seyran’ rolü ile ekranlarda boy göstermektedir.

Afra Saraçoğlu Boy, Kilo, Yaş, Kimdir?

Afra Saraçoğlu Boy, Kilo, Yaş, Kimdir?

Özel Yaşamı

1997 doğumlu Afra Saraçoğlu, 2022 yılı itibarı ile 25 yaşındadır ve bekardır. 2018 yılından beri oyuncu Mert Yazıcıoğlu ile aşk yaşamaktadır. Ancak Afra Saraçoğlu 1.70 metre boyundadır, 48 kilo ve yay burcudur. Fanatik olarak Fenerbahçe taraftarıdır.

Afra Saraçoğlu Dizileri

  • Öğretmen (Gizem Bozkurt)
  • Yeşilçam (Tülin Saygı)
  • Fazilet Hanım ve Kızları (Ece Çamkıran)
  • Kardeş Çocukları (Hayat Çetin)
  • Yalı Çapkını (Seyran)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.