Netflix Bölgesi veya Ülkesi Nasıl Değiştirilir?

16.08.2021
Netflix Bölgesi veya Ülkesi Nasıl Değiştirilir?

Bir VPN kullanarak Netflix Bölgenizi değiştirebilir ve herhangi bir ülkenin kitaplığına erişebilirsiniz. Netflix bölgesi değiştirmenin kolay adımlarını öğrenmek ve kendi seçtiğiniz herhangi bir Netflix kitaplığına erişmek için kılavuzumuzu takip edin.

Netflix’in her bölge için belirli bir içerik kitaplığı vardır. Her kitaplıkta çok sayıda benzer içerik başlığı vardır, ancak bazı filmler ve TV şovları belirli bölgelerle sınırlıdır. Bu kısıtlamalar, içerik dağıtım düzenlemeleri ve lisanslama sorunları nedeniyle uygulanmaktadır.

Bir bölgeyi değiştirmek zor gibi görünebilir, ancak gerçekte oldukça basittir. Ancak, akıllıca yapılmazsa Netflix, şüpheli bir şey yaptığınızı kolayca fark edebilir ve IP adresinizi engelleyebilir. Netflix bölgenizi kolayca değiştirmek ve en sevdiğiniz programları aşırı izlemenin keyfini çıkarmak için bu yazıda açıklanan yöntemi izleyin.

Netflix’te Bölgemi Nasıl Değiştiririm?

Netflix bölgenizi değiştirmek için aşağıdaki kolay adımları izleyin;

  • ExpressVPN gibi premium bir VPN sağlayıcısına abone olun.
  • Cihazınız için uygulamasını indirin ve yükleyin.
  • Uygulamaya giriş yapın ve istediğiniz bölgenin sunucusuna bağlanın.
  • Netflix’i açın, seçtiğiniz bölgenin kitaplığına erişebileceksiniz.

Netflix Bölgesini Neden Değiştirmek İstiyorum?

Her bölge için ayrı bir kütüphanesi olduğu için Netflix bölgesini değiştirmeniz gerekir. Birçok içerik başlığı belirli bölgelerle sınırlıdır. Coğrafi kısıtlamalı içerik kutucuklarına erişmek için Netflix bölgesini değiştirmek tek seçenektir.

Örneğin, Batman: The Killing Joke, Criminal Minds, Dexter, The Twilight Zone gibi içerik başlıkları yalnızca ABD Netflix’te mevcuttur. Örneğin, Birleşik Krallık’ta Netflix kullanıyorsanız veya seyahat edip Kanada’da Netflix kullanıyorsanız, bu filmlerin veya TV şovlarının hiçbirine erişemezsiniz. Bu şovları izlemek için coğrafi kısıtlamaları atlamanız gerekecek ve bunun için Netflix bölgesi değiştirmeniz gerekecek.

Netflix Bölgesi

Netflix Bölgenizi Değiştirmek için Neden Bir VPN’e İhtiyacım Var?

Daha önce de belirtildiği gibi, Netflix coğrafi kısıtlamalarını atlamak için Netflix bölgenizi değiştirmeniz gerekecek ve bunun için Netflix akışı için en iyi VPN seçenekleri gereklidir. Bir VPN sunucusuna bağlandığınızda size yeni bir DNS ve IP adresi atar ve trafiğinizi şifreler. Böylece sadece konumunuzu bozmakla kalmaz, aynı zamanda gizliliğinizi de korur.

Konumunuz sahtecilik yapıldığında, VPN üzerinden bağlı olduğunuz bölgenin Netflix kitaplığına erişebileceksiniz. Netflix, DNS ve IP adresinizi kontrol eder ve ardından buna karşılık gelen kitaplığa erişmenizi sağlar. Örneğin, Avustralya’da Netflix’e erişiyorsanız, bölgenizi IP ve DNS aracılığıyla tanımladığı için size Avustralya kitaplığını gösterir. Ancak, bir VPN kullanır ve bir ABD sunucusuna bağlanırsanız, Avustralya’daki Amerikan Netflix’e erişebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM