Valorant Arkadaş Ekleme

03.07.2020
Valorant Arkadaş Ekleme

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilmiş olan FPS türünde olan çok oyunculu bir oyundur. Ekim 2019’da duyurulan ve 2 Haziran 2020 tarihinde piyasa sürülmüş olan bir oyundur. Oyun daha önce sadece yayıncılar tarafından oynanabiliyordu. Bu yayıncıları izleyen ve Twitch hesabını Riot Games hesabını bağlayan kişilere mail yolu ile beta sürümünde oynama fırsatı bulabiliyorlardı. Fakat oyun tamamen piyasaya sürüldükten sonra bir hayli oyuncu sayısı artmıştı. Daha sonra ‘Dereceli’ sistemi geldi ve yine oyuncu sayısı yükseldi. Peki Valorant arkadaş ekleme işlemi nasıl yapılır?

Valorant Arkadaş Ekleme

İlk olarak Valorant’a giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ tarafındaki bölüme gelin. Daha önce Riot hesabınızda başka bir Riot Games oyununda arkadaş eklediyseniz, eklediğiniz kişi gözükecektir.

Eğer ki daha önceden Riot hesabınızda ekli değilse yeniden ekranın sağ tarafına gelin. Altta bulunan arkadaş ekleme simgesine (+) tıklayınız. Ardından açılan yeni bölümde ‘Riot Adı’ yazan kısma oyunda eklemek istediğiniz kişinin oyun içi kullanıcı adını yazınız. Sağında bulunan ‘Etiket’ yazılı bölüme ise eklemek istediğiniz kişinin ‘Riot ID’sini yazınız. Eklemek istediğiniz kişinin ‘Oyun içi kullanıcı adını’ ve ‘Riot ID’ yazdıysanız hemen sağ tarafında bulunan ‘+’ yazılı butona tıklayarak arkadaşlık isteği göndermiş olursunuz.

Riot ID Nasıl Bakılır?

Öncelikle hesap ID’nizi bilmiyorsanız buradan Riot hesabınıza giriş yapın. Daha sonra sol tarafta bulunan ‘RIOT ID’ yazısının üstüne tıklayın. Gelen sekmede karşınıza çıkar ‘#’ ile yazılı olan sizin Riot ID’nizdir. Arkadaşınız sizi arkadaş olarak eklemek isterse orada bulunan ID ile ekleyecektir.

Evet bu yazımızda siz değerli okurlarımız için “Valorant Arkadaş Nasıl Eklenir?” konusunu ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi veya sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.