Pelin Akil Boy Kilo Yaş, Kimdir?

10.09.2021
Pelin Akil Boy Kilo Yaş, Kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Bahar karakterine hayat veren güzel oyuncu Pelin Akil, diziden ayrılmasından sonra yeni projesi merak edilmektedir. Sosyal medyada oyuncu Pelin Akil’in bir süredir hazırlıkları devam eden Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı adlı yeni dizide yer alacağı iddia edildi. Peki Pelin Akil kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, yeni dizisi hangisi olacak? Akil, adını Arka Sıradakiler dizisi ile duyurmuştur. Daha sonra Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Bahar karakterine hayat veren Akil, diziden ayrıldığını açıkladı.

Pelin Akil Kimdir?

Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu olan Akil, 17 Nisan 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Marika’nın Serveti, Rent Müzikali, Abim Geldi, Depo, İstanbulname, Sevgilim, Sersefil-Korkuyorum ve Closer gibi tiyatro oyunlarında yer almıştır.

Pelin Akil

Pelin Akil ilk çıkışını Fox TV’de yayınlanan Arka Sıradakiler dizisi ile ün kazanmıştır, daha sonra TRT 1’de yayınlanan Pana Film’in yapımcılığını üstlendiği Kurt Kanunu dizisinde Ballı Naciye karaterini canlandırmıştır. Kurt Kanunun’da oynadığı dönemde TRT 1 de yayınlanan Seksenler dizisinde Seçil karakterini canlandırmıştır.

2012 yılında Suskunlar dizisinde Nisan karakterine hayat verin Akil daha sonra TRT 1’de yayınlanan Kızıl Elma dizisi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 2015 yılında Show TV’de yayınlanan Ne Münasebet dizisinde Nil karakterine hayat vermiştir. Ayrıca ATV kanalında yayınlanan Aile İşi ve Star TV’de yayınlanan Çember gibi projelerde yer almıştır.

Aynı projelerde meslektaşı Anıl Altan ile 2016 yılında nikah masasına oturmuştur. Pelin Akil’in ikiz kızları vardır. İsimleri Lina ve Alin’dir. Akil bu yıl TRT 1’de yayınlanacak Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisi ile ekranlarda yer alacak. Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinde Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe yer almaktadır. Pelin Akil resmi Instagram hesabı @pelinakil olarak kullanmaktadır. Şuanda Instagram’da 3 milyon takipçisi bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM