Mac Mini için En İyi Monitörler

24.09.2023
Mac Mini için En İyi Monitörler

Apple’ın Mac Mini’si, küçük bir pakette inanılmaz performans ve bağlantı özellikleriyle piyasadaki en iyi minyatür bilgisayarlardan biri. Ancak ondan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için harika bir monitöre sahip olmanız gerekiyor ve aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi heyecan verici ekran var. İşte 2023 yılında Mac Mini için en iyi monitörler.

Asus ProArt Ekran OLED PA32DC

Asus ProArt PA32DC, mükemmel renk doğruluğu, etkileyici renk gamı desteği ve OLED panel için yüksek parlaklığa sahip profesyonel sınıf bir monitördür. Çok yüksek bir kontrast oranına sahiptir ve 500 nit parlaklığı sayesinde en siyah siyahları ve etkileyici derecede keskin beyazları sunar. Renk doğruluğu kutudan çıkar çıkmaz iyileştirilebilir, bu nedenle kendiniz yapmak istiyorsanız Asus’un bir renk ölçer içerdiğini görmek güzel – ancak profesyonel kalibrasyon bunun gibi pahalı bir monitörde buna değer olabilir. 60Hz yenileme hızıyla sınırlı, ancak bu oyun oynamak için tasarlanmış bir ekran değil. Yine de 4K çözünürlüğe sahip olduğundan daha sinematik oyunlar bu ekranda harika görünecektir. HDR filmler ve TV şovları yalnızca OLED’in canlılığı ve netliğinden faydalanmakla kalmayacak, aynı zamanda PA32DC Dolby Vision dahil olmak üzere birden fazla HDR formatını da destekleyecektir.

Mac Mini için Monitörler

Mac Mini için Monitörler

BenQ PD3200U

5K monitör, ekstra ayrıntı için göz kamaştırıcı bir üst düzey seçenektir, ancak birçok kişi iş ve oyun için 4K ile yetinebilir. Bu BenQ, özellikle fotoğrafları veya videoları ekranda yan yana görüntülemeyi kolaylaştıran DualView seçeneğini kullanmak istiyorsanız, düzenleme veya tasarım için mükemmel olan geniş bir 32 inç, 4K tasarımla öne çıkıyor. Ayrıca, ayrıntıların en önemli olduğu durumlarda renk doğruluğuna yardımcı olmak için sRGB renk gamının %100’ünü kapsar ve fabrika kalibrasyonu sunar. 60Hz BenQ PD3200U ayrıca bir kısayol tuşu pakı veya ekran modları arasında otomatik olarak geçiş yapmak için birkaç düğmeli küçük bir tekerlek aksesuarı ile birlikte gelir. Bu modlar CAD/CAM, Animasyon ve Karanlık Oda gibi belirli çalışma türlerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Hepsini bir araya getirdiğinizde, bu monitörün çok çeşitli profesyonel kullanımlar için ciddi bir faydası var.

Pixio PX275C Prime

Mac Mini’niz için zaten çok para harcadınız – uyumlu bir monitörden tasarruf etmek istemeniz anlaşılabilir. Bu 27 inç Pixio, yine de çok sayıda görsel özellik sağlayabilen ekonomik bir monitör için ideal bir seçimdir. Bu özellikler arasında 1440p çözünürlük, 100Hz yenileme hızı ve HDR desteğinin yanı sıra hem G-Sync hem de FreeSync bulunuyor. Monitör ayrıca DCI-P3 renk alanının %90’ını kapsıyor ve en yeni aksesuarları bağlamak ve şarj etmek için USB-C sunuyor. Tasarım tam olarak kimseyi şaşırtmayacak, ancak bu fiyata bu özellikler için Pixio işi hallediyor ve oyun oynamak da dahil olmak üzere çeşitli görevlerin üstesinden gelebilir.

Dell U3223QE 4K Hub Monitör

Dell’in 32 inç USB-C hub’ı yoğun bir masa için ideal bir monitördür, bu nedenle bir Mac Mini modeli için mükemmel bir arkadaştır – özellikle de çalışırken başka aksesuarlar takmanız gerekiyorsa. Sağlam tasarımı, yükseklik, eğim, döndürme ve daha fazlasını ayarlama seçenekleriyle uzun ömürlüdür. 4K IPS paneli mükemmel görüntü kalitesi ve mükemmel kontrast sunar. SRGB gamının %100’ünü ve Rec 709’un %100’ünü kapsar. Dell U3223QE monitör, kolayca erişilebilen USB-C bağlantı noktalarına ek olarak HDMI (HDCP 2.2), DisplayPort, dört USB-A 3.0 bağlantı noktası ve Gigabit Ethernet ile birlikte gelir. Yalnızca Mac Mini gibi bir masaüstü bilgisayarla değil, aynı zamanda siz meşgulken şarj edilmesi gerekebilecek bir MacBook ile de çalışıyorsanız, özellikle güçlü bir seçimdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.