iPhone’da Kayıtlı Parolalar Nasıl Görüntülenir?

15.10.2022
iPhone’da Kayıtlı Parolalar Nasıl Görüntülenir?

Herkese merhaba, bu yazıda iPhone’da kayıtlı parolalar veya geçiş anahtarlarını nasıl görüntüleyeceğinizi göstereceğiz. Günümüzde çok fazla şifre hatırlamanız gerekiyor. Hepsini hatırlamak imkansız. iPhone kullanıyorsanız, Apple bazı parolalar iPhone’a kaydetmenize yardımcı olur. Uygulama ve web sitesi şifrelerinizi unuttuysanız, onları iPhone’unuzda kurtarmanın bir yolu vardır. Bu kılavuzda, iPhone’da kayıtlı uygulama şifrelerini nasıl bulacağınızı ve kurtaracağınızı öğreneceksiniz. O halde daha fazla gecikmeden, başlayalım.

iOS 16, parola girmek zorunda kalmadan hesaplarınızda daha hızlı ve daha güvenli oturum açmanızı sağlayan yeni bir özellik olan Geçiş Anahtarlarını ekledi. Geçiş anahtarları, parolalar değiştirmek için cihazınızda saklanan benzersiz dijital anahtarlardır. Uçtan uca şifrelenirler, Touch ID veya Face ID ile çalışırlar ve tüm Apple cihazlarınızı senkronize etmek için Apple’ın iCloud Anahtar Zinciri teknolojisini kullanırlar. Geçiş anahtarları ayrıca oluşturuldukları uygulamaya veya web sitesine bağlıdır, bu nedenle kimlik avı saldırıları, sahte bir uygulama veya web sitesinde oturum açmak için sizi kandıramaz. Devam etmeden önce iPhone’u güncellemenizi öneririz.

iPhone’da Kayıtlı Parolaları Görüntüleme

Siri Kullanarak iPhone’unuzda Kaydedilmiş Şifreleri Nasıl Bulunur?

Adım 1: Siri’yi “Hey Siri”yi dinleyebilecek bir şekilde ayarladıysanız, tüm listeyi görebilmek için “Hey Siri, şifrelerimi göster” diyebilirsiniz.

Adım 2: “Hey Siri” ayarınız yoksa, yan düğmeye ya da Ana Sayfa düğmesine uzun basarak Siri’yi etkinleştirebilirsiniz.

Adım 3: Siri, sizlere belirli uygulama ya da web sitesinin şifresini gösterebilir. Uygun düğmeye bastığınızda ya da “Hey Siri” diyerek Siri’yi uyandırın ve ardından “Spotify şifrem nedir?” gibi bir şey söyleyin.

iPhone'da Kayıtlı Parolalar Görüntüleme

iPhone’da Kayıtlı Parolalar Görüntüleme

iPhone Ayarlarında Kayıtlı Parolalar Nasıl Görüntülenir?

Adım 1: Ayarlar uygulamasını açın.

Adım 2: Aşağı kaydırın ve Şifreler’e dokunun.

Adım 3: İstendiğinde Face ID’yi kullanın.

Adım 4: Bir şifre görmek için uygun web sitesini veya uygulamayı seçin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.