App Store Mac’e Yüklenmiyor Nasıl Onarılır?

07.10.2022
App Store Mac’e Yüklenmiyor Nasıl Onarılır?

Herkese merhaba, bugün bu yazıda App Store Mac’e yüklenmemesini nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz. macOS (tıpkı iOS ve watchOS’ta olduğu gibi), işletim sistemi, bazen neyin yanlış gittiğini merak etmenize neden olan garip sorunlar yaratmaya devam ediyor. Apple App Store sorunu MAC üzerinde çalışmıyor. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım. App Store, Mac’inize yeni uygulamalar ve oyunlar yüklemek için gerekli bir araçtır, ancak nadiren uygulamanın çalışmadığı, kilitlendiği veya rastgele durduğu durumlarda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sinir bozucu olabilir ve çalışmanıza engel olabilir, ancak sorunu çözmenin ve hızla yeniden çalışmaya başlamanın birkaç yolu vardır. Mac’inize yüklenmediğinde App Store sorununu çözmenin yedi yolu. Devam etmeden önce macOS’i güncellemenizi öneririz.

App Store Mac’e Yüklenmiyor

Mac’te App Store’dan Çıkmaya Zorla

Adım 1. Command + Space tuşlarına basın ve Activity Monitor öğesini arayın.

Adım 2.  Return tuşuna basın ve uygulamayı açın.

Adım 3.  Listeden App Store’u bulun ve üstteki x işaretine tıklayın.

İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Temel bir adım gibi görünse de, Mac’te App Store’u düzeltmek için gelişmiş çözümlere geçmeden önce her zaman bu adımı kontrol etmeniz önerilir. Çalışan bir Wi-Fi ağına bağlanın veya Mac’te iPhone etkin noktasını kullanın. Bağlantı kurulduktan sonra fast.com’u web üzerinde kullanabilir ve internet hızını kontrol edebilirsiniz. Kusursuz bir uygulama indirme deneyimi için en az iki haneli İnternet hızı (MB cinsinden) öneririz.

Mac Depolamasını Kontrol Edin

Adım 1. Menü çubuğundaki Elma simgesine tıklayın.

Adım 2. Bu Mac Hakkında’yı seçin.

Adım 3. Depolama bölümüne gidin.

Gerçekten daha az Mac depolama alanınız kaldıysa, Mac’te biraz yer açmak için alakasız medya dosyalarını silmeniz ve uygulamaları kaldırmanız gerekir.

App Store Mac'e Yüklenmiyor

App Store Mac’e Yüklenmiyor

VPN’yi Devre Dışı Bırak

Etkin bir VPN bağlantısı, Mac’te uygulama indirirken sorunlara neden olabilir. Temel olarak, başka bir bölgedeki bir sunucuyu kullanarak uygulamaları indirirsiniz. Favori uygulamanız o ülkede indirilemeyebilir. Etkin bir VPN bağlantınız varsa, bunun Mac menü çubuğunda açık olduğunu göreceksiniz. Üzerine tıklayın ve Bağlantıyı Kes’i seçin.

Çıkış Yap ve Tekrar Giriş Yap

Adım 1. Mac’inizde Sistem Tercihleri ​​menüsünü başlatın (Menü çubuğundaki Apple simgesine tıklayın ve Sistem Tercihlerini bulun).

Adım 2.  En üstte Apple Kimliğini seçin.

Adım 3. Çıkış Yap düğmesine tıklayın ve kararınızı onaylayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.