Facebook Tanınmış Kişi Yapma

16.01.2023
Facebook Tanınmış Kişi Yapma

Facebook’ta doğrulanmak, tek bir form doldurmak kadar kolaydır. Ancak form yine de bazı önemli hususlar gerektirir ve Facebook’ta neden doğrulanmanız gerektiğine dair doğru bir muhakeme gerektirir. İşte Facebook’ta doğrulanmak için adım adım bir kılavuz.

  1. Adım: Facebook’ta doğrulanacak hesabın türünü belirleyin

Herhangi bir Facebook profili veya Facebook Sayfası için doğrulama talebinde bulunabilirsiniz, bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur. Facebook hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun ve bu Facebook Doğrulama Sayfası Formunu tıklayın. Giriş yaptıktan sonra, tüm Facebook sayfalarınızı “Sayfa” sekmesi altında görebilir ve Facebook Sayfa doğrulaması için başvuruyorsanız açılır menüden sayfanızı seçebilirsiniz.

  1. Adım: Meşruiyetinizi doğrulayın

Doğrulama isteğinde bulunduğunuzda, olduğunuzu iddia ettiğiniz kişi olduğunuzu göstermek için kimliğiniz olması gerekir. Bu doğrulama, sonuç olarak doğrulama alamayacak olan sahtekarları filtrelemek için önemlidir. Kabul edilen kimlik biçimleri şunlardır:

  • Ehliyet
  • Vergi beyannamesi
  • Son elektrik faturası
  • Pasaport
  • Ulusal kimlik kartı
  • Ana sözleşme

Kimlik biçimini kimin sağladığına bağlı olarak, farklı koşullar altında farklı türlere izin verilir. Şüpheye düştüğünüzde, tanımlama biçimleri için tüm yönerge listesine bakın. Kullandığınız belge ne olursa olsun, forma eklemek için kimlik doğrulamanızın dijital bir kopyasını (tarama gibi) yüklemeniz gerekecektir.

Facebook Tanınmış Kişi

Facebook Tanınmış Kişi

  1. Adım: İtibarınızı onaylayın

Profilinizin veya sayfa doğrulama başvurunuzun ikinci bölümünde hesabınızın mavi onay işaretini hak edecek kadar dikkate değer olduğunu göstermelisiniz. Facebook, hesabınızın doğrulanmasında kamu yararı olup olmadığını bilmek istiyor.

Bu alanda bazı temel detayları vereceksiniz. Bu, hesabınızın ait olduğu kategoriyi ve en çok beğenildiği ülke veya bölgeyi içerir. Olabildiğince titiz olursanız, kimliğinizin doğrulanması şansınız artacaktır. Facebook’a sizi takip eden kişileri, hobilerini ve sizi takip etme sebeplerini hedef kitle alanında anlatabilirsiniz. “Ayrıca bilinenler” alanının mutlaka doldurulması gerekmez. İşletmeniz veya kendiniz için birçok ad kullanmak, Facebook’un erişiminizi anlamasına yardımcı olacaktır. Markanız çeşitli pazarlarda birçok isim kullanıyorsa durum böyle olabilir. Son olarak, popülerliğinizi gösteren yayınlara veya sosyal medya profillerine beş adede kadar bağlantı sağlayabilirsiniz. Bu bağlantılar ayrı olmalıdır. Promosyon amaçlı veya ücretli içerikler dikkate alınmayacaktır.

  1. Adım: Facebook’ta neden doğrulanmak istediğinizi açıklayın

Facebook daha sonra Sayfanızın veya profilinizin neden doğrulanması gerektiğine dair bir gerekçe vermenizi isteyecektir. Hesabınızın öne çıkması için neden bir doğrulama rozetine ihtiyacınız olduğunu bu bölümde açıklamaya çalışın. Genel ilgi görüyorsa hesabınızın popülaritesini gösterebilecek bağlantıları paylaşmayı seçebilirsiniz. Örneğin, güvenilir haber sitelerindeki özelliklere veya sözlere bağlantı verebilirsiniz. Facebook’ta doğrulanmak isteyebileceğiniz bir başka neden de, sahte hesapların hesabınızın güvenilirliğini tehlikeye atmasıdır. Sahte hesaplar zaten ortaya çıkmaya başladıysa, iddianızı desteklemek için kaynaklar ekleyebilirsiniz. Ayrıca, büyük sosyal medya varlığınızı göstermek için diğer hesaplarınıza bağlantılar ekleyebilir veya dilerseniz daha fazla yorum ekleyebilirsiniz.

Facebook doğrulama talebiniz gönderildiği için yalnızca bu noktada bekleyebilirsiniz. Facebook bir yanıt süresi sözü vermez; 48 ila 45 gün arasında herhangi bir zaman alabilir. Facebook’ta bir işletme hesabını doğrulamak istiyorsanız sürecin daha uzun sürmesini bekleyin çünkü Facebook’un gönderilen belgelerin meşruiyetini manuel olarak kontrol etmesi gerekecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM