iOS 16 İndirme Sorunu Nasıl Onarılır?

19.09.2022
iOS 16 İndirme Sorunu Nasıl Onarılır?

Bu yazıda, iOS 16’yı indirme sorunu nasıl çözeceğinizi göstereceğiz. Bir dosyayı indirmeye çalışırken karşılaşacağınız çoğu sorunun basit çözümleri vardır. İster akıllı telefon kullanın. iOS 16, yeni iOS 16 özellikleri ve bazı iyileştirmelerle Eylül ortasında piyasaya sürülecek. Ve iOS 16’nın en son sürümü halka açık. Diğer birçok kullanıcı gibi, yeni özellikleri denemek için iOS 16’yı iPhone veya iPad’inize indirip yüklemek için sabırsızlanıyorsunuz. Ancak, güncelleme beklediğiniz kadar sorunsuz gitmiyor. iOS 16’yı indiremez veya kuramazsınız. Devam etmeden önce iPhone’unuzu yeniden başlatmanızı öneririz. Aşağıda, iOS 16 indirme sorunu çözmenin yollarından bahsettik.

iOS 16 İndirme Sorununu Düzeltin

iOS 16’yı Sıfırdan Kurun

Sorunun ilk çözümü oldukça standart, tek yapmanız gereken “ Yazılım Güncellemesi Başarısız ” istemini kapatmak ve daha sonra arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmak. Bunu yaptıktan sonra, iPhone’unuzu yeniden başlatmanız yeterlidir. Tekrar açıldığında, güvenli bir WiFi’ye bağlayın ve birkaç dakika bekleyin. Şimdi Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidiniz. iPhone’unuza iOS 16’yı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Birkaç Saat Bekleyin

Tipik olarak, Apple yeni bir yazılım güncellemesi yayınladıktan sonra, sunucular en son yapıyı almaya çalışan kullanıcılarla tıkanır. Bundan sonra birkaç saat bekleyip tekrar denemeniz akıllıca olacaktır.

iOS 16 İndirme Sorunu

iOS 16 İndirme Sorunu

iTunes ile iOS 16’ya Güncelleme

iOS 16 “ Yazılım Güncelleme Başarısız ” hatası devam ediyorsa, Mac veya PC’de iTunes ile güncellemeyi de deneyebilirsiniz. iPhone’unuz bağlıyken Mac’te Finder’ı ve Windows’ta iTunes’u başlatmanız ve Özet’ten Güncelle düğmesini tıklamanız yeterlidir. Bu, iOS 16’yı yüklerken iPhone’daki “Yazılım Güncelleme Başarısız” hatasını düzeltecektir.

iOS 16’yı Manuel Olarak Yükleme

Hata devam ederse, denenecek son düzeltme iOS 16’yı IPSW dosyaları aracılığıyla manuel olarak yüklemektir. IPSW dosyalarını iPhone’unuza indirebilir ve ardından manuel olarak yükleyebilirsiniz. Havadan güncelleme kadar kolay değil ama işi hallediyor.

Kullanıcılara iPhone kilit ekranlarını özelleştirmenin yeni yollarını, iPhone’da mesajları düzenleme ve göndermeyi iptal etme ve daha fazlasını sunan iOS 16. iOS 16’yı indirirken yaşanan sorunların nasıl çözüleceğine ilişkin bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz. Kullanıcıların ‌iOS 16‌’ya güncelleme yaptıktan hemen sonra kullanmaya başlayabilecekleri çeşitli özellikler olsa da, kullanıcıların bunlardan yararlanmaya başlayabilmesi için öncelikle uygulamaların destek eklemesi gereken birkaç yeni özellik vardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM