YouTube Oynatma Listesi Silme Nasıl Yapılır?

02.05.2022
YouTube Oynatma Listesi Silme Nasıl Yapılır?

Platformda yapabileceğiniz en kolay şeylerden biri, daha sonra veya arkadaşlarınızla izleyebileceğiniz oynatma listeleri oluşturmak. Bu yazıda size YouTube’da bir oynatma listesini birkaç basit adımla nasıl sileceğinizi göstereceğiz. Belki artık kanalınıza uymadıkları için bu oynatma listelerini kaldırmak istiyorsunuz, belki onları görmediniz ya da belki biraz temizlemek istiyorsunuz. Her durumda, ilk başta göz korkutucu bir görev gibi görünebilir, ancak bir kez anladığınızda, yapması oldukça kolaydır. Bilgisayarınızdaki veya telefonunuzdaki YouTube oynatma listesi silebilirsiniz. Her şey sizin için en uygun olana bağlıdır. Neyse ki, her iki seçenekte de size yol göstereceğiz ve bunu nasıl yapmak istediğinize karar verebilirsiniz.

Masaüstünde ve Akıllı Telefonda YouTube Oynatma Listesi Nasıl Silinir?

Bilgisayarda Bir Youtube Oynatma Listesi Nasıl Silinir?

 1. https://www.youtube.com adresine gidin ve hesabınızda oturum açın.
 2. Ekranınızın sol üst köşesinde, bir açılır menüyü ortaya çıkarmak için yatay olarak yığılmış üç çizgiye tıklayın. Kitaplık’ı tıklayın.
 3. Kitaplık sayfanızda, Oynatma Listeleri başlıklı bölümü görene kadar aşağı kaydırın.
 4. Açmak için silmek istediğiniz çalma listesine tıklayın. Oynatma listesindeki ilk videoyu oynatmaya başlayacağını unutmayın.
 5. Ekranınızın sağ tarafındaki videoların üzerindeki oynatma listesine tıklayın. Bu bir düzenleme ekranı açacaktır.
 6. Adınızın sağındaki Düzenle düğmesini tıklayın.
 7. Bir sonraki ekranın sağ üst köşesinde, dikey olarak yığılmış üç noktaya tıklayın ve Çalma Listesini Sil seçeneğini seçin.
 8. Oynatma listesini silme isteğinizi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere belirecektir. Çalma listesini silmek için “Evet, sil”e tıklayın.
YouTube Oynatma Listesi Silme

YouTube Oynatma Listesi Silme

Mobil Cihazlarda Bir YouTube Oynatma Listesi Nasıl Silinir?

 1. Telefonunuzun ana ekranında YouTube uygulaması simgesini bulun ve açmak için dokunun.
 2. YouTube hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun. Ardından, ekranınızın sağ alt köşesindeki Kitaplık simgesine dokunun.
 3. Çalma Listeleri altında, silmek istediğiniz çalma listesini seçin.
 4. Bu oynatma listesinin düzenleme ekranında, küçük bir çöp kutusu olarak görünen sil simgesine dokunun.
 5. Oynatma listesini silme isteğinizi onaylamak için açılır bir pencere belirecektir. Çalma listesini silebilmek için Tamam’a dokunun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM