iPhone NFC Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

07.04.2023
iPhone NFC Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

iOS 14’ün yayınlanması akıllı telefon dünyasında, özellikle de iPhone kullanıcıları için önemli bir ilerleme getirdi. En son güncelleme artık kullanıcıların iPhone’un NFC özelliğini kullanmasına olanak tanıyor. Ancak, iPhone’un NFC özelliklerinin kilidini açmak tamamen kolay değil. İşte iPhone’unuzun NFC kilidini nasıl açabileceğiniz.

iPhone NFC Açma

Öncelikle, iPhone modelinizin NFC özelliği ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin. iPhone 6 ve sonraki modeller NFC özellikli cihazlardır, ancak bu özellik yalnızca iOS 14 ve sonraki sürümlerle çalışır. NFC’nin etkin olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar > NFC’ye gidin ve geçişlerin açık olduğundan emin olun.

iPhone NFC Açma

iPhone NFC Açma

Kullanmak istediğiniz uygulamanın iPhone’un NFC özelliği ile çalıştığından emin olun. Tüm uygulamalar yeni NFC özelliği ile uyumlu değildir. Uygulamanın NFC özellikli olup olmadığını doğrulamak için geliştiricinin web sitesini veya App Store’u kontrol edin.

NFC etiketi veya aygıtı ile iPhone’un arkasına dokunun. Cihazı iPhone’un arka tarafının üst yarısına yakın bir yere yerleştirin. Ardından telefonda NFC etiketinin algılandığına dair bir bildirim görüntülenecektir. Bildirime dokunduğunuzda uygulamanız NFC etiketinin verileriyle başlayacaktır.

iPhone’unuz daha eskiyse ve iOS 14’ü desteklemiyorsa, üçüncü taraf bir NFC okuyucu kullanmanız veya Lightning bağlantı noktaları aracılığıyla iPhone’unuza bağlanan harici bir NFC okuyucu satın almanız gerekir. Bağlandıktan sonra, uygulama veya NFC okuyucu üzerindeki çalıştırma talimatlarını izleyin. NFC özelliğini kullanmadan önce iPhone’unuzun şarjının dolu olduğundan emin olun. NFC özelliği güç tüketir ve pili bitirebilir. Pil yoğun olmasa ve fazla güç tüketmese de, NFC görevlerini telefonunuz prize takılıyken gerçekleştirmeniz önerilir.

iPhone’unuzun NFC özelliğinin kilidini açmak zahmetsiz bir işlemdir. iPhone’unuzun güncel olduğundan ve kullandığınız uygulamanın NFC özellikli olduğundan emin olun. iPhone’unuzun NFC ile uyumlu olduğunu belirledikten ve cihazınızı telefonun arkasına dokundurduktan sonra, artık hazırsınız demektir. Bu basit adımlarla artık iPhone’un NFC özelliğinin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.