Telegram Mesaj Yönlendirme Nasıl Kapatılır?

28.04.2022
Telegram Mesaj Yönlendirme Nasıl Kapatılır?

Telegram, diğer yeni özelliklerle birlikte mesaj iletmeyi kapatma özelliğini ekledi. Telegram favori şifreli mesajlaşma uygulamanızsa, Telegram mesajlarının geçişini durdurmak için yeni eklenen işlevselliği nasıl kullanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Telegram’da Mesaj Yönlendirme Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Mesaj göndermek için mobil verilerimizi veya WiFi veri bağlantılarımızı kullanan çok sayıda doğrudan mesajlaşma uygulamamız var. Bu uygulamalar daha gelişmiş hale geldi, artık istediğiniz belge, resim veya video dosyasını karşınızdaki kişiye kolayca gönderebilirsiniz. En ünlü anlık mesajlaşma servislerinden biri Telegram’dır. Ancak Telegram’da uzun süredir var olan karanlık mod gibi Telegram’ın sunduğu ancak WhatsApp’ta henüz görünmeyen bazı özellikler var ancak WhatsApp kararlı güncellemesi henüz bunu içermiyor. Telegram her zaman zirvede olmuştur ve WhatsApp’tan farklı olarak, istediğiniz herhangi bir gruba katılma olanağı da sunar. Ancak büyük bir gizlilik sorunu var ki, birisi mesajınızı her ilettiğinde, hesabınızın bir bağlantısını yer imlerine ekliyor.

Ve bu gönderide, mesajlarda Telegram hesabı bağlantı yönlendirmesinin nasıl devre dışı bırakılacağına dair bir kılavuz paylaşıyoruz. Şimdi, hesabınıza bir bağlantıyı etiketlemenin avantajları var. Yeni başlayanlar için, önemli bilgiler paylaştıysanız, hak ettiğiniz krediyi alırsınız, çünkü biri mesajınızı her ilettiğinde hesabınız yeniden bağlanır. Ancak, profilinizdeki bilgilerinize erişmelerine izin verecek tanımadığınız kullanıcılara da ulaşabilirsiniz.

Mesaj

Telegram Mesaj Yönlendirme

Telegram Gruplarındaki Mesaj İletme Kontrollerini Kaldırın

  1. Telegram grubunun grup bilgi sayfasını açın ve sağ üst köşede bulunan kurşun kalem simgesine basın. Bir sonraki ekranda, mesaj iletme kontrollerine erişmek için “Grup Türü”ne dokunun. Yukarıda belirtildiği gibi, özelliği kullanmak için Grup Türü’nün özel olması gerektiğini unutmayın.
  2. Artık grup ayarlarında yeni bir “İçeriği kaydet” bölümü göreceksiniz. ‘İçerik kaydetmeyi kısıtla’ seçeneğini etkinleştirin ve değişiklikleri kaydetmek için sağ üst köşedeki onay işareti simgesine (Bitti) dokunun. Mesaj iletme dışında, üyeler bu seçeneği etkinleştirdikten sonra mesaj kopyalayamaz veya medya kaydedemez.

Telegram Kanallarındaki Mesaj Yönlendirme Kontrollerini Kaldırın

Telegram kanalı sahibiyseniz, mesaj iletmeyi kısıtlamak için atmanız gereken adımlar burada.

  1. Kanalınızın bilgi sayfasını açın, sağ üst köşede yer alan kurşun kalem simgesine dokunarak “Kanal Türü”nü seçin.
  2. “İçeriği kaydetme” bölümünde, “İçeriğin kaydedilmesini kısıtla” seçeneğini etkinleştirin ve sağ üst köşedeki onay işareti simgesine (Bitti) basın. Aboneleriniz artık kanalda gönderilen mesajları iletemeyecek. Yukarıda belirtildiği gibi, bu özellik özel kanallarda çalışır ve genel kanallarda yoktur.

İletilen Telegram Mesajlarındaki Hesap Bağlantısını Kaldır

Bir kanal veya grup sahibi değilseniz, yönlendirilen mesajları doğrudan kapatamazsınız ancak yine de kimliğinizi gizleyebilirsiniz. Burada yapabileceğiniz şey, kimliğinizi korumak için ilettiğiniz mesajlardan hesap bağlantınızı gizlemektir. Bu şekilde, birileri kanal veya grup dışından birine gönderirse, gönderdiğiniz mesajların Telegram hesabınıza bir bağlantısı olmaz. Bunu böyle yapıyorsun.

  1. Soldaki hamburger menüsünü kullanarak Telegram ayarlarını açın ve “Gizlilik ve güvenlik” seçeneğini seçin. Gizlilik ayarlarında, “İletilen mesajlar” seçeneğini seçin.
  2. Ardından, “Mesajlarımı iletirken hesabıma kim bağlantı ekleyebilir?” altında “Hiç kimse” seçeneğini seçin. ve değişiklikleri kaydetmek için sağ üst köşedeki onay işareti simgesine dokunun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM