TikTok Kitle Kazanma Yolları

05.06.2021
TikTok Kitle Kazanma Yolları

Selamlar Wroxe okuyucuları. Bugün sizlere sosyal medyanın en önde gelen programlarından birisi olan TikTok uygulamasında nasıl kitle kazanacağınızdan bahsedeceğiz. Başlayalım!

TikTok Nedir?

Öncelikle kitle kazanmadan önce TikTok’un nasıl bir program olduğunu ve nasıl çalıştığını sizlere anlatmak istiyoruz. TikTok, IOS ve Andorid’de ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bir video paylaşım platformudur. Eylül 2016 yılında ByteDance tarafından piyasaya sürülen bir programdır. Kısa bir şekilde popülerlik kazanmış ve tüm dünya kullanmaya başlamıştır.

TikTok Nasıl Kullanılır?

  • Uygulamayı indirdikten hemen sonra uygulamaya kayıt olun. Buradan Android telefonunuza, buradan ise IOS telefonunuza TikTok’u indirebilirsiniz.
  • Önünüze gelecek olan etiket veya profilleri takip ederek ana sayfanıza benzer içeriklerin çıkmasını sağlayabilirsiniz.
  • Video paylaşmak için ise “+” işaretine tıklayarak paylaşmak istediğiniz videoya görsel, ses vb. efektler koyabilirsiniz. Bu sayede videonuzu daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

TikTok Algoritması Nasıl Çalışır?

Video Bilgisi

Önünüze çıkan bir videoda kullanılan etiketler, açıklamada yer alan kelimeler veya videodaki şarkılar TikTok’un en çok dikkat ettiği algoritma yöntemidir. Ayrıca YouTube, Google ve Facebook gibi birçok kuruluş gibi TikTok’un da algoritma yöntemi benzer şekilde çalışmaktadır.

Beğenme, Paylaşma ve Yorum

Hoşunuza giden içerikleri beğenmeniz, paylaşmanız ve özellikle yorum atmanız yine bu algoritma yönteminin çalışmasına neden olacaktır. TikTok herhangi bir videoyu beğenmenizi, yorum atmanızı veya paylaşmanızı bu videoyu sevmişsiniz gibi algılar. Ayrıca önünüze buna benzer daha çok video çıkartır.

Hesap Ayarları

Bu uygulamaya kayıt olurken yaptığınız dil ve ülke seçenekleriyle de algoritmanın çalışmasına izin vermiş olursunuz. Eğer Türkiye yerine ABD veya herhangi bir ülkeye veya o ülkenin diliyle kayıt olursanız, kayıt olduğunuz ülkede paylaşılan videolar karşınıza çıkar. Diyelim ki kendinizi uygulamaya Amerika’da yaşıyor ve İngilizce dilini kullanıyor gösteriyorsunuz. Anlık olarak Amerika’da trend olan videolar karşınıza çıkacaktır.

TikTok’ta Kitle Kazanma Yolları

Video Etiketleri ve Açıklamaları

Paylaşılan videolara koyulan etiket ve açıklamada yer alan anahtar kelime ile TikTok algoritması, beğendiğiniz veya sürekli izlediğiniz videolara göre ana sayfanıza düşürecektir. Ayrıca TikTok’ta kitle kazanmak ve hızlıca fenomen olmak için bu fırsattan kesinlikle yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Video Yorumları

Paylaştığınız video eğer merak uyandıran bir video ise genellikle video açıklamasında bir soru cümlenizin olmasına özen gösterin çünkü soru cümlesi kullanıcılarda merak uyandıracak bu da videonuza yorum yapmalarına neden olacaktır. Ayrıca yorumu fazla olan videonun ise yine ana sayfaya düşme olasılığı artacaktır.

Trendi Yakalamak

Belki de kitle kazanmanın en önemli yolu trendi yakalamaktır çünkü insanların sürekli önüne çıkacağı videoyu bir süre sonra aratması muhtemeldir. Burada devreye sizin girmeniz gerekmektedir. İzleyicilerinizi trendden eksik bırakmamanız gerekmektedir. Bunun nedeni herkesin yaptığı videoyu sizden de beklemeleridir fakat burada sizin de biraz kendinize özgün veya trend olan içeriğin tarzını kendinize göre yapmanız kitle kazanmanıza büyük fayda sağlayacaktır.

Video Efektleri

Üreteceğiniz içerikte efektleri çok abartmadan göze hoş gelenleri kullanarak izleyiciyi videonuzda daha fazla tutabilirsiniz. Özellikle sadece TikTok’un değil başka uygulamaların da efektlerini kullanmaktan kesinlikle kaçınmayın. Bu size bir avantaj olarak dönecektir.

Bu İşlemler Popüler Olmamı Sağlar Mı?

%100 bir kesinlik vaat etmiyoruz fakat yukarıda bahsettiğimiz işlemlerin çoğu TikTok veya sosyal medya fenomenlerinin sıklıkla kullandığı yöntemlerdir. Bu yöntemlerin doğru kullanıldığı takdirde sizlere bir avantaj sağlayacağından ve ününüzün kısa bir zamanda artacağından eminiz.

TikTok’tan Para Kazanabilir Miyim?

Sponsor

Bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yapıp kitlenizi kazandıktan sonra sıra geldi para kazanmaya. Google ve YouTube gibi TikTok’tan da para kazanmak elbette mümkün. Bu uygulamadan para kazanmak için bir sponsor bulmak gerekmektedir. Sponsor bulmak için ise genellikle istenilen şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Şart ise şöyledir:

  • En az 50.000 takipçinizin olması. Bunun nedeni sponsor verecek olan firmanın genellikle son zamanlarda 50.000 takipçi ve üstü kişiler ile işbirliği yapmasıdır.

Canlı Yayın

TikTok uygulamasından para kazanmanın bir diğer yolu da canlı yayınlardır. Canlı yayınlarda izleyicileriniz sizlere bağış yaparak katkı sağlayabilir. Bağış ise jetonlar ile gerçekleşmektedir. Güncel jeton fiyatları ise şöyledir:

70 Jeton6,69 TL
350 Jeton33,99 TL
1400 Jeton134,99 TL
3500 Jeton339,99 TL
7000 Jeton679,99 TL

Sizin kazanacağınız net tutar ise şudur:

Lokum2 Jeton – 14 kuruş
Ramazan Feneri1000 Jeton – 70 lira
Bravo2 Jeton – 14 kuruş
Alkış9 Jeton – 63  kuruş
Baklava2 Jeton – 14 kuruş
Nazar Boncuğu5 Jeton – 35 kuruş
Merhaba10 Jeton – 70 kuruş
Çay50 Jeton – 3.5 lira
Kalp10 Jeton – 70 kuruş
Çiçekler7 Jeton – 49 kuruş
Lolipop10 Jeton – 70 kuruş
Parfüm20 Jeton – 1.4 lira
Gül1 Jeton – 7 kuruş
Tiktok1 Jeton -7  kuruş
Finger Heart5 Jeton – 35 kuruş
Mikrofon5 Jeton – 35 kuruş
Goodnight10 Jeton – 70 kuruş
Konfeti100 Jeton – 7 lira
Kapler199 Jeton – 13.9 lira
Güneş Gözlüğü199 Jeton – 13.9 lira
Garland1500 Jeton – 10.5 lira
Ferris Whell3000 Jeton – 21 lira
Panda5 Jeton – 35 kuruş
Big Love25 Jeton -1.75 lira
Güneş Kremi50 Jeton – 3.5 lira
Gökkuşağı100 Jeton – 7 lira
Görkemli Şato20000 Jeton – 140 lira
Unicorn5000 Jeton – 35 lira
Mishka Bear100 Jeton  – 7 lira
Oud300 Jeton – 21 lira
Nakit Yağmuru999 Jeton – 70 lira
Yat7499 Jeton – 52.4 lira
Öpücük150 Jeton – 10.5 lira
Elmas Aşk Yüzüğü300 Jeton – 21 lira
Altın Spor Araba29999 Jeton – 210 lira
Konser500 Jeton – 35 lira

Başka Sosyal Medya Hesaplarınıza Yönlendirme

Bir başka kitle kazanma yolu da ürettiğiniz içerikler ile popülerlik kazandıktan sonra diğer sosyal medya hesaplarınız varsa yönlendirmenizdi. Eğer YouTube kanalınız var ise izleyicilerinizi kanalınıza yönlendirebilir ve bu şekilde YouTube’dan da para kazanabilirsiniz. Ya da bir internet siteniz var ise sitenize yönlendirip Google AdSense ile para kazanabilirsiniz. Google AdSense onay alma ile ilgili bilgilenmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “TikTok Kitle Kazanma Yolları” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM