Amazon’da Kripto ile Nasıl Ödeme Yapılır?

18.12.2021
Amazon’da Kripto ile Nasıl Ödeme Yapılır?

Mallar için ödeme yapmak için kripto para biriminizi kullanmak istiyor musunuz? Şanslı günündesin! Kripto para birimleri on yıldan fazla bir süredir var, ancak çoğu ülke kriptoyu yasal ödeme aracı olarak kabul etmiyor. İyi haber şu ki, çevrimiçi alışverişi finanse etmek için kripto para birimlerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Ve evet, Amazon’da da alışveriş yapabilirsiniz. Yine de, Amazon bunu basit bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyecektir. Amazon’da kripto para birimleri kullanarak ürün satın almanızı sağlayan en iyi platformları öğrenmek için okumaya devam edin.

Shopping.io

Ücretsiz bir hesap için kaydolmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte, indirimler ve ekstra avantajlar için Shopping.io’nun şirket içi bir kripto belirteci olan SPI’yi stake edebilirsiniz. Hesabınızda bir ila 999 SPI stake ederseniz Dinamik hesabı alırsınız. Ancak 1000 veya daha fazla SPI stake ederseniz, bir VIP hesabı alırsınız. Alışveriş sırasında kripto para kullanarak ödeme yapmak için MetaMask, WalletConnect, Torus vb. kripto cüzdanınızı bağlayabilirsiniz.

Amazon’dan satın almak istediğiniz ürünü bulabilir ve sepetinize ekleyebilirsiniz. Ardından, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Dogecoin (DOGE) ve daha pek çok seçenek arasından kripto para birimini kullanarak ödeme yapın. Web sitesi siparişinizi yerine getirecek ve ürünü adresinize gönderecektir. Web sitesi Amazon siparişlerini tüm ülkelere göndermiyor. Sipariş vermeden önce kargo müsaitliğini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Amazon'da

BitPay

BitPay, kripto para birimleri kullanarak Amazon’da alışveriş yapmak için size daha fazla özgürlük verir. Amazon’dan herhangi bir şey satın almak için BitPay sanal banka kartını kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, bir Amazon hediye kartı satın almak için BitPay mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Hediye kartını Amazon alışveriş siparişi ödeme sayfasında kullanabilirsiniz.

BitPay, Metamask, Trust, Kraken, Coinbase ve daha fazlası gibi çeşitli kripto cüzdanlarını kabul eder. BitPay kartınızı doğrudan kabul edilen herhangi bir kripto para cüzdanından yükleyebilirsiniz. Uygulama şu anda 12 kripto para birimini kabul ediyor. Kullanabileceğiniz popüler kriptolardan bazıları Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), vb. Ancak uygulama aynı zamanda kabul edilen kripto para birimlerinin sayısını artırma seçeneklerini de araştırıyor.

Bitrefill

Bitrefill, kripto para biriminizi kullanarak Amazon hediye kartları satın almanızı sağlar. Uygulama, gizli hediye kartı kullanım kodunu hesabınıza gönderir. Ardından, hediye kartını kullanarak çevrimiçi alışveriş yapmak için Amazon web sitesine giriş yapabilirsiniz.

Amazon hediye kartları satın almak için Bitrefill’de bir hesap oluşturmanız gerekmez. Ancak, kayıtlı bir hesaptan her hediye kartı satın aldığınızda yüzde bir ödül alırsınız. Bitrefill çok sayıda kripto cüzdanını destekler. Amazon hediye kartı siparişlerini finanse etmek için Bitrefill hesabınızla Edge, Exodus, Guarda, Coinomi vb. gibi cüzdanları bağlayabilirsiniz. Platform ayrıca Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Dash (DASH) vb. gibi çok çeşitli kripto para birimlerini fon kaynağı olarak kabul ediyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.