WhatsApp’ta Grup Mesajlarını Özel Olarak Yanıtlama

15.09.2022
WhatsApp’ta Grup Mesajlarını Özel Olarak Yanıtlama

Bu yazımızda size WhatsApp’ta özel mesaja nasıl cevap verileceğini öğretmeye çalışacağız. WhatsApp, akıllı telefonlar için ücretsiz indirilebilir bir mesajlaşma uygulaması ve sosyal medya sitesidir. WhatsApp mesaj, resim, ses veya video göndermek için interneti kullanır. Servis SMS servislerine çok benzer, ancak WhatsApp mesaj göndermek için interneti kullandığından, WhatsApp kullanmanın maliyeti SMS’den önemli ölçüde daha düşüktür. WhatsApp’ı PC’nizde de kullanabilirsiniz, sadece WhatsApp web sitesine gidin ve Mac veya Windows’ta indirin. Grup sohbetleri, sesli mesajlaşma ve konum paylaşımı gibi özellikler için gençler arasında popülerdir.

Önemli gelen mesajların bulunduğu bir WhatsApp grubunun parçasıysanız ve bir şey hakkında şüphelerinizi gidermek istiyor ancak grupta sormaktan çekiniyorsanız, bunu o belirli kişiyle özel olarak yapabilirsiniz. WhatsApp grupları, özgün olsun ya da olmasın, güncellemeler için yeni merkez haline geldi. Ayrıca profesyoneller tarafından sanal ofis alanlarının bir parçası olarak çalışmak veya aile grupları için kullanılırlar.

Bir mesaj gördüğünüzde ve ona kişisel olarak cevap vermek istediğinizde, o kişiye ne hakkında konuştuğunuzu hatırlatmak biraz sıkıcı olabilir, ancak Özel Yanıtla özelliği, kullanıcıların tam sizin tarafınızdan bırakılan belirli bir kişiyle konuşmalarına izin verir. özel olarak cevapla Gruba doğrudan cevap vermek istemeyen WhatsApp kullanıcıları, grup sohbetlerine girmeden kişiye özel bir cevap gönderebilir. Aşağıda, WhatsApp’ta grup mesajını özel olarak yanıtlama adımlarından bahsettik.

Telefonda ve WhatsApp Web’de Özel Mesaja Nasıl Cevap Verilir?

Android’de

Adım 1: İlk olarak, Android akıllı telefonunuzda/ tabletinizde WhatsApp’ı açın .

Adım 2: Ardından, WhatsApp grubunuzu açın ve söz konusu mesaja uzun basın

Adım 3: Aynı ekranda, sağ taraftaki Diğer seçeneğine (üç nokta) dokunun.

Adım 4: Şimdi, verilen seçenekten Özel Olarak Yanıtla’yı seçin.

Yanıtladığınız mesaj, o kişinin penceresinde grubun adıyla birlikte görünecektir. Şimdi sadece cevabınızı yazın ve gönder tuşuna basın. Bu mesaja aynı grupta cevap vermek istiyorsanız tek yapmanız gereken sağa kaydırıp mesajı yazıp gönder tuşuna basmak. Alternatif olarak, mesajı seçtikten sonra cevapla seçeneğini seçerek bunu yapabilirsiniz.

WhatsApp'ta Grup Mesajlarını Yanıtlama

WhatsApp’ta Grup Mesajlarını Yanıtlama

iPhone Alışveriş Modunda

Adım 1: İlk olarak, alışveriş modu iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın

Adım 2: Ardından, WhatsApp grubunuzu açın, mesaja uzun dokunun

Adım 3: Aynı ekranda, sağ taraftaki Diğer’e dokunun.

Adım 4: Şimdi verilen seçenekten Özel Olarak Yanıtla’yı seçin.

Android uygulamasında olduğu gibi, grup adı ile yanıtladığınız mesajla iletişim penceresi açılır. Şimdi mesajı girin ve gönder’e basın. Ancak, aynı grupta cevap vermek istiyorsanız, mesajı sağa kaydırmanız yeterlidir. Mesajı seçtikten sonra cevapla seçeneğini bile kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web’de

  1. Adım: Bilgisayarınızda WhatsApp Web/Masaüstü uygulamasını açın
  2. Adım: Bir grup sohbeti açın
  3. Adım: Bir mesajın/medyanın sağ üst köşesine tıklayın
  4. Adım: “Özel olarak yanıtla”yı seçin
  5. Adım: Seçtiğiniz mesaj, kişisel sohbette otomatik olarak alıntılanacaktır.
  6. Adım: Yeni özel sohbet ekranına mesajı yazın ve gönderin

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM