iCloud Depolama Alanı Nasıl Yükseltilir?

24.11.2022
iCloud Depolama Alanı Nasıl Yükseltilir?

iCloud, ister Mac’te, iPhone’da ister Windows çalıştıran bir PC’de Apple’ın İnternet üzerinden sağladığı tüm hizmetlerin genel adıdır. Bu hizmetler arasında, Dropbox ve Google Drive’a benzeyen iCloud Drive; Fotoğraf Akışının bir çatalı olan iCloud Fotoğraf Kitaplığı ve hatta Apple Music. Apple Kimliğiniz ile 5 GB ücretsiz iCloud saklama alanına sahip olursunuz. Bu yazıda size iCloud depolama nasıl yükselteceğinizi öğretmeye çalışacağız.

Apple cihazları kullanıyorsanız, sonunda iCloud saklama alanınızı yükseltmeniz gerekecektir. Apple, tüm cihaz sahiplerine fotoğraflarını, videolarını ve diğer dosyalarını saklamaları için ücretsiz 5 GB iCloud saklama alanı sunar. Bu ücretsiz 5 GB bulut depolama alanı, daha fazla Apple aygıtı satın alıp aynı Apple Kimliğine ekleseniz bile aynı kalır. Daha fazla iCloud saklama alanı elde etmenin tek yolu ücretli bir iCloud+ aboneliğine geçmektir. Aşağıda, iCloud Storage’ı güncelleme adımlarından bahsettik.

iCloud Depolama Alanı

iCloud Depolama Alanı

iPhone/iPad’de iCloud Depolama Alanı Nasıl Yükseltilir?

  1. Ayarlar uygulamasını açın ve ardından Apple Kimliği sayfanıza gitmek için ekranın üst kısmındaki adınıza dokunun.
  2. Apple Kimliği sayfanızda iCloud’a dokunun.
  3. iCloud sayfasının en üstünde, ne kadar depolama alanı kullandığınızı gösteren çubuğun altında, Depolamayı Yönet’e dokunun. iOS 10.2 veya daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız Depolama’ya dokunun.
  4. Şu anda bir iCloud saklama alanı aboneliğiniz yoksa Daha Fazla Saklama Alanı Satın Al’a dokunun. Halihazırda bir planınız varsa ve bunu artırmak istiyorsanız, Depolama Planını Değiştir’e dokunun.
  5. Depolama Planı sayfasında, yükseltmek için bir plan seçin.
  6. Satın Al’a dokunun ve işlemi tamamlamak için Apple Kimliği parolanızı girin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM