Mac’te E-posta Hesabından Çıkış Yapma

12.12.2023
Mac’te E-posta Hesabından Çıkış Yapma

iPhone, Wi-Fi veya veri bağlantısı olan her yerden güncel kalmayı kolaylaştırır. Bu, insanların ofisten uzaktayken veya seyahat ederken iletişim halinde kalmalarına yardımcı olan bir iş aracıdır. Mac’te e-posta hesabından oturumu kapatmanın bir yolu Ana Ekran düğmesine iki kez basmaktır. Ayarlar uygulamasında, tüm iCloud hizmetlerinden çıkış yapma seçebilirsiniz. “Ayarlar” ve ardından “iCloud Kimliği” veya adına basın. Ekranın alt kısmına dokunun ve “Oturumu Kapat “ı seçin. Mail, iTunes, Apple Pay, iCloud Fotoğraf ve Veri Paylaşımı ve tüm Paylaşılan Notlar gibi tüm iCloud hizmetleriniz kapatılmıştır. Bu diğer iPhone uygulamalarını kullanıyorsanız, bu hızlı yöntem işe yaramayacaktır. iPhone’un Ayarlar uygulamasında “Hesaplar ve Parolalar “a dokunun. Telefonunuzda halihazırda bulunan e-posta hesaplarına göz atın. iPhone’unuzda özel bir iş e-postası, bir iCloud veya Apple e-postası, bir Gmail veya Outlook hesabı ya da başka bir tür e-posta hizmeti olması mümkündür.

Mac’te Mail’den Çıkış Yaptığınızda Ne Olur?

Mac e-posta hesabınızdan çıkış yaptığınızda ne olur? İlk olarak bu konu hakkında konuşmamız gerekiyor. Mail’i kullandığınızda, gönderdiğiniz ve aldığınız tüm e-postaların yanı sıra taslak olarak kaydettiklerinizin kopyalarını da kaydeder. Ayrıca resim ve dosya gibi şeyleri de indirir. Ancak bu mesajlar ve içerdikleri içerik de sunucuya kaydedilir ve bu hesaba bağlı tüm cihazlarınızda paylaşılır.

Bu nedenle, Mail’de indirmiş olsanız bile, bir web tarayıcısında Gmail’de oturum açtığınızda tüm e-postalarınız hala orada olur. Yani, Mac e-posta hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra bile mesajlarınızı başka bir cihazda okuyabilirsiniz. Mac’inizde depolanan iletileri ve ekleri silebilir ve e-posta kullanmıyorsanız daha fazla yer açabilirsiniz. Bunu yapmak için bir hesaptan çıkış yapın.

Mac'te E-posta Hesabından Çıkış Yapmak

Mac’te E-posta Hesabından Çıkış Yapmak

Mac’te E-posta Hesabından Çıkış Yapma

  1. Mac’te Mail uygulamasını Ana Klasör’e veya Launchpad’e giderek açabilirsiniz.
  2. Posta’ya dokunun ve ardından üstteki menü çubuğundan Hesaplar’ı seçin.
  3. Ayrılmak istediğiniz e-posta hesabının yanındaki kutunun işaretini kaldırın.
  4. Yaptıklarınızı kaydetmek için ana pencereleri kapatın.

Mac’te Mail Hesabı Nasıl Kaldırılır?

  1. Bilgisayarınızda Mail uygulamasını başlatın.
  2. Masaüstünüzün sol üst köşesindeki Mail düğmesine tıklayın.
  3. Açılır menüden “Hesaplar “ı seçin.
  4. Kaldırmak istediğiniz hesabı seçin, ardından ana pencerenin sağ alt köşesindeki “-” işaretine tıklayın.
  5. Bir bildirim size bunu yapmanızı söylediğinde, Tamam düğmesine tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.