Android Telefonlar İçin Mi Band Uzaktan Kumanda Olarak Nasıl Kullanılır?

13.09.2021
Android Telefonlar İçin Mi Band Uzaktan Kumanda Olarak Nasıl Kullanılır?

Xiaomi’nin Mi Band serisi, paranın satın alabileceği en iyi fitness gruplarından bazılarını sunuyor. Ve bunları nasıl düzgün kullanacağınızı biliyorsanız, uzaktan deklanşör olarak kullanma yeteneği de dahil olmak üzere, onlarla harika parti numaraları yapabilirsiniz. Bugün size Mi Band 5 ve 6’yı uzaktan deklanşöre nasıl dönüştürebileceğinizi ve telefonunuzun kamerasını kontrol etmek için nasıl kullanabileceğinizi göstereceğiz.

Mi Band 5 ve 6’yı Uzaktan Kumanda Olarak Kullanma

Düşündüğünüzün aksine, Mi Band’den tam olarak yararlanmak için bir Xiaomi telefona sahip olmanıza gerek yok. Xiaomi’nin fitness ürünü, Bluetooth üzerinden normal şekilde bağlandıkları için tüm Android telefonlarla tamamen uyumludur. Bu nedenle yapmanız gereken ilk adım, Google Play Store’dan Mi Fit uygulamasını indirmektir. Oradan, devam edin ve fitness bandınızı her zamanki gibi akıllı telefonunuzla eşleştirin.

Mi Band

Uzaktan Kontrol Özelliğini Etkinleştirin

Uzak kamera işlevini etkinleştirmek için Mi Fit uygulamasına gitmeniz ve ardından alt gezinme çubuğundaki en sağdaki düğmeye dokunarak profilinize gitmeniz gerekir. Oradan, Mi Band’ınızı içermesi gereken, eşleştirdiğiniz cihazların bir listesini görebileceksiniz.

Uzak özellik şu anda “deneysel”, yani Xiaomi hala test ediyor ve etkinleştirirseniz bazı hatalarla karşılaşabilirsiniz veya düzgün çalışmayabilir. Bu durumda, özellik orada gizli olduğundan Lab bölümüne kaydırmanız gerekir. Orada, Kamera Denetleyicisi adlı bir seçenek göreceksiniz. Bunu etkinleştirmek, kabul etmeniz gereken bir Eşleştirme ekranı gösterecektir. Bu yapıldıktan sonra, kendinizi tamamen hazır düşünebilirsiniz.

Uzaktan Kumanda Özelliği Nasıl Kullanılır?

Özelliği kullanmak için şimdi hem telefonunuzda hem de Xiaomi Mi Band Kamera uygulamasını açmanız gerekecek. İlk önce telefonunuzda açın. Ardından, her şeyi doğru yaptıysanız, bandınızdan yukarı kaydırabilmeniz, Diğer’i ve ardından Kamera’yı seçebilmeniz gerekir; burada telefonunuzda fotoğraf çekmenize yardımcı olacak bir deklanşör düğmesi görürsünüz. Tebrikler! Mi Band’de uzak kamera işlevini başarıyla etkinleştirdiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM