Mac’te Apple Music Çalma Listeleri Nasıl Paylaşılır?

07.02.2023
Mac’te Apple Music Çalma Listeleri Nasıl Paylaşılır?

Ezgilerle dolu bir Müzik çalma listesini paylaşmak, müzik sevginizi veya en sevdiğiniz şarkıları arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanın harika bir yoludur. iPhone ve iPad’den bir Apple Music çalma listesini veya iOS ve Mac’ten bir Spotify çalma listesini kolayca paylaşabilirsiniz. Bu yüzden burada size Mac’inizdeki Müzik uygulamasından bir çalma listesini nasıl paylaşacağınızı göstereceğiz.

Mac’te Oynatma Listesi Paylaşımı Hakkında

Mac’teki Müzik’ten paylaşabileceğiniz çalma listeleriyle ilgili birkaç sınırlama vardır. Şu anda Akıllı Listeleri veya Genius Listelerini paylaşamazsınız. Ancak, el ile oluşturduklarınız veya Apple Music’ten indirdikleriniz paylaşılabilir. Ve bu hizmeti kullanarak Shazam yaptığınız şarkılardan bir çalma listesi oluşturursanız, onu da paylaşabilirsiniz.

Mac'te Apple Music Çalma Listeleri

Mac’te Apple Music Çalma Listeleri

Mac’teki Müzik’te Bir Çalma Listesini Paylaşma

Çalma listenizi nasıl paylaşmayı tercih ettiğinize bağlı olarak birkaç farklı seçeneğiniz vardır. Arkadaşlarınız ve aileniz için muhtemelen Posta veya Mesajları tercih edersiniz. Sosyal medya veya blogunuz için, başkalarının tıklayabileceği bir bağlantı veya gömebileceğiniz kodlar isteyebilirsiniz. Müzik size bu esnek seçenekleri sunar. Ayrıntıları ekranın ana bölümünde görüntülemek için Çalma listeleri altındaki kenar çubuğunda çalma listesini seçin. Ardından, Diğer (üç nokta) simgesine tıklayın ve Çalma Listesini Paylaş’ı seçin. Alternatif olarak, kenar çubuğunda çalma listesine sağ tıklayıp oradan Çalma Listesini Paylaş’ı seçebilirsiniz.

Ardından Bağlantıyı Kopyala, E-posta, Mesajlar veya Yerleştirme Kodunu Kopyala arasından seçim yapın. İki “kopyalama” eylemi, bağlantıyı veya kodu doğrudan panonuza yerleştirir, böylece ihtiyacınız olan yere yapıştırılacak şekilde ayarlanır. Bir e-posta veya kısa mesaj için, doğrudan Mail’deki bir e-postaya veya Mesajlar’daki bir metne göndermeniz için hazır bir bağlantı yerleştirilir. Alıcınız, Mac’inde bağlantıya tıklayarak çalma listesini tarayıcısında açabilir ve dinlemek için oturum açabilir veya çalma listesini Apple Music uygulamasında görmek için Müzikte Aç’a tıklayabilir. iPhone veya iPad’lerindeyse, çalma listesini doğrudan Müzik’te görüntüleyebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.