Google Chrome Nasıl Güncellenir?

29.04.2022
Google Chrome Nasıl Güncellenir?

PC’nizde, Apple iOS ve Android cihazlarınızda Google’ın Chrome tarayıcısının en son sürümünü kullandığınızdan nasıl emin olacağınız aşağıda açıklanmıştır. Google Chrome çok şey yapabilir, bu yüzden Edge, Firefox ve Safari gibi rakip tarayıcılardan çok daha fazla kullanıcıya sahip olabilir. Platformlar arası senkronizasyondan gizli güncellemelere kadar, kullanım kolaylığı büyük bir satış özelliğidir. Bu güncellemeler çoğunlukla otomatiktir; tarayıcı penceresini açıp kapatmaktan daha fazlasını yapmanız gerekmez. Bununla birlikte, birçok istisna vardır. Google’ın işini yaptığından bu şekilde emin olabilirsiniz.

Bir Mac veya PC’de Google Chrome Nasıl Güncellenir?

  1. Google Chrome’u açın ve ardından tarayıcının sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın.
  2. Menüden mevcutsa Google Chrome’u Güncelle’yi tıklayın. Bu seçeneği yalnızca mevcut ve önceden indirilmiş bir güncelleme varsa görürsünüz ve buna tıklamak Chrome’u yeniden başlatmanızı ister.
  3. Google Chrome’u Güncelle seçeneğini görmüyorsanız, Yardım’ın üzerine gelin ve Google Chrome Hakkında’yı tıklayın.
  4. Size Chrome’un mevcut sürüm numarası gösterilecek ve Chrome, başka güncelleme olup olmadığını kontrol edecek. Bir güncelleme bulunursa, indirecek ve sizden Chrome’u yeniden başlatmanızı ve yüklemenizi isteyecektir.
Google Chrome

Google Chrome Güncelleme

Bir Android Cihazda Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Diğer tüm uygulamalar gibi Chrome da Android’iniz şarj olurken otomatik olarak güncellenmelidir. Ancak bir güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek için.

  1. Android telefonunuzda veya tabletinizde Google Play Store’u başlatın.
  2. Sağ üst köşedeki profil resminize dokunun ve menüden Uygulamaları ve cihazları yönet’i seçin.
  3. Size cihazınızdaki uygulamalar hakkında bazı istatistikler gösterecek ve bunlardan herhangi biri için hazır güncellemeler varsa, Güncellemeler Mevcut diyecektir. Bu başlığın altındaki Ayrıntıları görüntüle’ye dokunun.
  4. Chrome listeleniyorsa, yanındaki Güncelle’ye veya sayfanın üst kısmındaki Tümünü güncelle’ye dokunun. Google Chrome listede yoksa tamamen günceldir.

Tıpkı bir bilgisayarda olduğu gibi, Chrome güncellendiğinde açık sekmelerinizin hiçbirini kaybetmemelisiniz.

Bir iPhone veya iPad’de Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Diğer tüm uygulamalar gibi Chrome da iPhone veya iPad’iniz şarj olurken otomatik olarak güncellenmelidir. Ancak bir güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek için.

  1. iPhone veya iPad’inizde App Store’u başlatın ve sağ üst köşedeki profil simgenize dokunun.
  2. Açılan sayfada Google Chrome’un güncellenmeyi bekleyen bir uygulama olarak listelenip listelenmediğini kontrol edin. Oradaysa, Güncelle veya Tümünü Güncelle’ye dokunun; orada değilse, zaten tamamen günceldir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.