iTunes Kitaplığı Başka Bir Bilgisayara Nasıl Taşınır?

29.10.2022
iTunes Kitaplığı Başka Bir Bilgisayara Nasıl Taşınır?

Bu yazımızda size iTunes kitaplığı başka bir PC’ye nasıl taşıyacağınızı öğretmeye çalışacağız. iTunes ile kitaplığından en sevdiğiniz albümlere kolayca erişebilirsiniz. Yeni bir cihaza geçtiyseniz, iTunes arşivini başka bir Windows 11 PC’ye aktarmanız gerekir . Bunu daha önce yapmış olabilirsiniz, ancak gerekli tüm ayrıntıları aktarmamış olabilirsiniz. Bunun nedeni, birden çok bilgisayar arasında iTunes kitaplığı eşzamanlaması yapmanın birden çok yolu olması ve bunların her birinin farklı şarkı ve bilgileri aktarmasıdır.

iTunes, uzun zamandır Apple’ın ticari markası gibi görünüyordu. Bu, Macintosh ve Windows işletim sistemleri için kullanılabilen bir medya kitaplığı ve medya oynatıcıdır . iTunes ile tüm favori müziklerinizi, filmlerinizi ve TV şovlarınızı saklayabilir ve izleyebilirsiniz. iPod, iPad, iPhone, Apple TV ve temel PC’niz varsa iTunes’u kullanabilirsiniz. Yeni bir bilgisayar satın aldığınızda iTunes arşiviniz için endişelenmemelisiniz çünkü iTunes çok taşınabilir. Bu uygulamayı yeni bir bilgisayara aktarmanın birkaç yolu vardır. Aşağıda iTunes Library’yi PC’ye aktarma adımlarından bahsettik.

iTunes Kitaplığı Başka Bir Bilgisayara Nasıl Aktarılır?

 1. iTunes arşivini kopyalayıp yapıştırarak başka bir bilgisayara aktarın
 2. Harici sürücüyü eski bilgisayara takın ve şarkılarınızın klasörünü bulun.
 3. Şarkıları harici sürücüye kopyalayın ve ardından bağlantısını kesin.
 4. Harici sürücüyü yeni bilgisayarınıza bağlayın ve klasörü yerel sürücüye yapıştırın.
 5. iTunes’u açın ve Dosya > Kitaplığa Dosya Ekle’yi tıklayın. Medya klasörünü bulun ve müziği iTunes kitaplığına aktarın.
iTunes Kitaplığı Başka Bir Bilgisayara Taşıma

iTunes Kitaplığı Başka Bir Bilgisayara Taşıma

iTunes arşivini .XML Dosyasıyla Başka Bir Bilgisayara Aktarın

 1. Eski PC’de iTunes’u açın ve Dosya > Kitaplık > Kitaplığı Dışa Aktar’ı tıklayın.
 2. .XML dosya Kitaplığını harici sürücünüze kopyalayın ve ardından yeni PC’nize yapıştırın.
 3. Yeni PC’nizde iTunes’u açın, Dosya > Kitaplık > Çalma Listesini İçe Aktar’ı tıklayın ve .XML dosyasını açın.

Tüm iTunes Kitaplığını .itl Dosyasıyla Aktarın

 1. Harici HDD’nizi bilgisayara takın ve medya dosyalarınızın tüm klasörünü HDD’ye kopyalayın. Bunları C:UsersYourUserNameMusiciTunesiTunes Media’da bulabilirsiniz. Gerekli .itl dosyası olduğundan iTunes’un tüm klasörünü kopyalamanız gerekir. Tüm müzikleri kopyalayabildiğinizden emin olmak için iTunes’u açın ve iTunes’un müziğinizin tüm kopyalarını bu klasöre göndermesine izin vermek için Dosya > Kitaplık > Dosyaları Birleştir’i tıklayın.
 2. Klasörü yeni bilgisayarınıza kaydedin. Shift Tuşuna basılı tutun ve iTunes’u açın. iTunes Kitaplığını Seç bildirimini alacaksınız.
 3. iTunes arşivinizi geri yüklemek için Arşiv Seç’i seçin ve ardından iTunes klasöründeki iTunes Library.itl dosyasını açın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.